REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz z kolejną nową biblioteką. Jest już projekt

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 02 lut 2015 09:20
fot. Wizualizacja biblioteki w Bydgoszczy

Gotowy jest już projekt biblioteki wraz z pozwoleniem na budowę. Teraz został ogłoszony przetarg na budowę osiedlowej biblioteki na Jachcicach.

REKLAMA

Będzie to jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony obiekt z dachem o konstrukcji drewnianej. Charakteryzować będzie rozczłonkowana zabudowa i wielospadowy dach. Projekt z jednej strony jest dostosowany do  finansowych możliwości miasta, a z drugiej strony pozwoli w przyszłości rozbudować obiekt, tak by pełnił on również inne funkcje kulturalne. Inwestycja ma zakończyć się w połowie 2016 roku. Dokładny koszt inwestycji znany będzie po rozstrzygnięciu przetargu (przełom lutego/marca).

Zaprojektowano obiekt z czytelnym podziałem funkcji. Obecny program użytkowy zakłada powstanie dwóch dużych pomieszczeń dostępnych bezpośrednio z holu wejściowego oraz wyraźnie wydzieloną część sanitarno-socjalną. Jedno pomieszczenie nazywane strefą dla dzieci dodatkowo ma pełnić funkcję salki szkoleń, spotkań, warsztatów itp. Regały biblioteczne na kółkach, składane krzesła i stoły pozwolą na szybkie zmiany w aranżacji . Dodatkowe wyjście na taras od strony zachodniej wzbogacą funkcję pomieszczenia. W pomieszczeniu przewidziano też montaż dużego ekranu. Drugie pomieszczenie ma pełnić funkcję czytelni. Cały budynek ma mieć około 155 mkw. powierzchni użytkowej - podaje bydgoski magistrat.

W ramach przygotowań do inwestycji zostały wcześniej zlecone prace związane z przeniesieniem słupa energetycznego, który koliduje z inwestycją.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY