REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bygoszcz: nowy plac zabaw, kynopark i siłownia pod chmurką

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 12 wrz 2014 09:20
Bygoszcz: nowy plac zabaw, kynopark i siłownia pod chmurką
fot. UM Bydgoszcz

W Bydgoszczy rozpisano przetarg na zagospodarowanie terenu między ulicami Kossaka i Gersona pod nowy plac zabaw, wybieg dla psów tzw. kynopark i siłownię zewnętrzną.

REKLAMA

Jak informuje bydgoski magistrat na placu zabaw pojawią się między innymi zestaw zabawowy, huśtawki, tuba na sprężynach, karuzele. Dostawione zostaną też ławki i kosze na śmieci. Plac zabaw będzie ogrodzony i oświetlony. Na skwerze pomiędzy ul. Kossaka i Gersona zbudowana zostanie także siłownia zewnętrzna. Zainstalowanych będzie w niej 9 urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Nawierzchnia pod urządzeniami będzie wysiana trawą.

Prawdopodobnie najciekawszym elementem placu będzie  ogrodzony, ogólnodostępny wybieg dla psów. Właściciele czworonogów będą mogli tam tresować swoje czworonogi. Kynopark wyposażony zostanie w kładkę, tunel, przeszkody do przeskakiwania o regulowanej wysokości. Zamontowane zostaną tez kosze na psie odchody. W parku stanie również  lekka wiata.

Bydgoski urząd podaje, że w kolejnych latach możliwe jest  powstanie na tym terenie jeszcze boiska utwardzonego, placu pod scenę i ścieżek pieszo-rowerowych.

Bydgoszcz informuje, że koszt budowy placu zabaw, kynoparku, siłowni zewnętrznej i oświetlenia będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu pod koniec września. Inwestycja planowana jest do realizacji w ciągu 2 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY