REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Campus UKSW rozbudowany według projektu Grafit Architekci

  • Autor: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Agnieszka Niedźwiedzka
  • 28 paź 2014 09:25
Campus UKSW rozbudowany według projektu Grafit Architekci
UKSW otworzył nowe Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych, fot. Agnieszka Niedźwiedzka.
Campus UKSW rozbudowany według projektu Grafit Architekci
Campus UKSW rozbudowany według projektu Grafit Architekci
Campus UKSW rozbudowany według projektu Grafit Architekci
Campus UKSW rozbudowany według projektu Grafit Architekci

Zakończyła się rozbudowa campusu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie o Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych UKSW. W nowoczesnym budynku mieści się 27 laboratoriów, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Projekt architektoniczny nowego obiektu wykonała pracownia Grafit Architekci.

REKLAMA

Nowoczesny budynek ze specjalistycznymi laboratoriami będzie służył studentom i doktorantom takich kierunków jak chemia, fizyka i biologia. Uroczyste otwarcie i poświęcenie Centrum odbyło się w dniu 24 października 2014 r.

Inauguracja unijnego projektu była uroczysta. Wstęgę przecinali Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski, Ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Jego Magnificencja Rektor UKSW oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk. Następnie odsłonięto tablicę pamiątkową i cały budynek został poświęcony.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie kształci ponad 16 tys. studentów na 32 kierunkach studiów. Aby podnieść jakość kształcenia, uczelnia podjęła się realizacji projektu przy wsparciu funduszy europejskich. Mazowieckie Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych wzbogacił infrastrukturę naukowo-badawczą. Mieści się w nim 27 laboratoriów, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Już teraz pracownicy naukowi mogą prowadzić złożone badania laboratoryjne o wysokim stopniu innowacyjności i dokładności.

Nowoczesna infrastruktura

Wykonywane badania będą dotyczyły różnych dziedzin współczesnej biologii, np.: ekologii ogólnej, ewolucyjnej i behawioralnej. W zakresie badań będzie również ekologia człowieka, gleby, nauka o ewolucji, zoologii, botanice, mikrobiologii, hydrobiologii, immunologii, genetyce, biochemii, antropologii.

Wyniki prac badawczych prowadzonych w laboratoriach CLNP, będą mogły znaleźć zastosowanie w biologii, medycynie, ochronie środowiska, rolnictwie i leśnictwie oraz w edukacji.

Współpraca z przedsiębiorstwami

W doposażonych laboratoriach prowadzone będą również projekty wsparcia dla przedsiębiorstw. Ich efektem mają być nowe technologie przyjazne środowisku, a także usprawnienia w zarządzaniu środowiskiem w zakresie pozwoleń zintegrowanych, oczyszczania ścieków przemysłowych, ochrony powietrza oraz gospodarki odpadami przemysłowymi i niebezpiecznymi.

Rezultaty badań będą stanowiły podstawę innowacyjności polskiego sektora MŚP i wzrostu jego przewagi konkurencyjnej. Dzięki nowoczesnemu zapleczu technologicznemu, działalność mazowieckiego CLNP będzie mogła być ukierunkowana i nastawiona na rozwiązywanie konkretnych problemów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY