REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku już gotowe

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 paź 2015 09:14
Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku już gotowe
fot. Skanska

Skanska zakończyła jedną z największych inwestycji w powiecie szczecineckim. Projekt nowoczesnego Centrum Edukacji Ekologicznej opracował architekt Tomasz Wolanin.

REKLAMA

W ramach realizacji nowoczesnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku Skanska zakończyła przebudowę istniejącego budynku oraz realizację nowego obiektu w miejscu starego hangaru, przystosowując kompleks do jego nowej edukacyjno-rekreacyjnej funkcji.

W towarzystwie zamku i jeziora

Zaprojektowany przez miejscowego architekta Tomasza Wolanina obiekt wpisuje się w zaciszny krajobraz jeziora Trzesiecko. Nowo powstałe centrum zlokalizowano w bliskim sąsiedztwie zabytkowego Zamku Książąt Pomorskich, na którego dziedziniec dostaniemy się teraz z nabrzeża przez nowo wybudowany pasaż. Łączna powierzchnia zabudowy nowoczesnego kompleksu wynosi 1,4 tys. mkw., a całkowita powierzchnia terenów zewnętrznych to 2,4 tys. mkw.

Kompleks posiada dwie kondygnacje oraz taras. Pomiędzy centrum, a istniejącym w tym miejscu jednokondygnacyjnym obiektem magazynowym powstał wspomniany pasaż, przez który możliwy jest obecnie bezpośredni dostęp z nabrzeża do dziedzińca znajdującego się przy zabytkowym zamku. Tym samym obie przestrzenie zostały ze sobą połączone.

Wnętrza z potencjałem edukacyjnym

- Wnętrze budynku zaadaptowane zostało przez nas na potrzeby planowanych na terenie Centrum inicjatyw. Znajdują się w nim sale dydaktyczne, sala audytoryjna, sala wielofunkcyjna z wbudowanymi akwariami oraz pokoje gościnne z galerią – mówi Artur Galla, menadżer projektu Skanska. Na drugim piętrze wybudowany został taras widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na jezioro. – W ramach inwestycji przygotowaliśmy także otwarte audytorium, teren rekreacyjny z miejscami do prowadzenia zajęć na powietrzu, miejsce na ognisko, tereny zielone, ścieżki oraz nowy parking samochodowy - wylicza Galla.

Nowoczesne centrum obecnie przykuwa uwagę swoim wyglądem, a już niedługo z pewnością, będzie przyciągać zainteresowanych tematyką środowiska. Będzie to jedyny w Polsce ośrodek, w którym prowadzone będą badania poświęcone wpływowi zabiegów rewitalizacyjnych na faunę i florę jezior.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY