REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum Falenicy czekają duże zmiany

  • Autor: UM Warszawa
  • 02 paź 2015 15:10
fot. Fotolia

Projekt Warszawskie Centra Lokalne wchodzi w fazę realizacji. Na pierwszy ogień idzie Falenica. Już w 2016 r. rozpocznie się tam przebudowa bazaru oraz budowa sceny plenerowej.

REKLAMA

4 października br. odbędą się warsztaty twórcze „Falenica nasze centrum”, które otwierają konsultacje społeczne na temat przemiany tego miejsca. Kolejne konsultacje z mieszkańcami odbędą się 8, 19 i 26 października.

- Rekomendacje SARP dotyczące lokalizacji warszawskich centrów lokalnych to początek naszego projektu ożywienia miejsc spędzania wolnego czasu przez społeczności lokalne. Proces tworzenia centrów lokalnych nie kończy się na wskazanej dziesiątce. Lista będzie poszerzana o te miejsca, które wymagają większej interwencji ze strony miasta – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich na zlecenie m.st. Warszawy przygotował rekomendacje dotyczące wybranych 10 lokalizacji warszawskich centrów lokalnych:

1.    Białołęka - przy ul. Modlińskiej 257
2.     Mokotów - Skwer Broniewskiego
3.     Ochota - Racławicka i Mołdawska
4.     Praga-Północ – Plac Hallera
5.     Rembertów – Chruściela (przy Urzędzie Dzielnicy)
6.     Targówek – Kondratowicza
7.     Ursus – Niedźwiadek
8.     Wawer - przy stacji Falenica i ul. Walcowniczej
9.     Wilanów/Mokotów - ul. Sobieskiego i Nałęczowska
10. Żoliborz - przy Placu Grunwaldzkim

Dla każdego miejsca zaproponowane zostały indywidualne rozwiązania. Są to na przykład uporządkowanie parkowania przed pawilonami i poprawa komfortu pieszych, wprowadzenia przyjaznego oświetlenia ulicy czy nadanie nowej, estetycznej elewacji pawilonów. W innym miejscu zgłoszono konieczność uporządkowania reklam i szyldów oraz uzupełnienie funkcji o działalność kulturalną lub gastronomiczną.

Dla Targowiska w Falenicy wytypowane zostały zmiany polegające m.in. na uporządkowaniu parkowania, poprawie jakości nawierzchni ulic i infrastruktury związanej z ruchem rowerowym, bezpieczeństwa i komfortu pieszych, przyjazne dla pieszych oświetlenie ulic, nadaniu nowej, estetycznej formy targowisku, utworzeniu przyjaznych i ogólnodostępnych miejsc do siedzenia w lokalizacjach odpowiadających zapotrzebowaniu, budowie toalety publicznej oraz modernizacji lub budowie nowej wypożyczalni książek.

Centra lokalne mają służyć mieszkańcom. To wielofunkcyjne miejsca i place miejskie, które skupiają i łączą społeczność lokalną, sprzyjają nawiązywaniu relacji społecznych i sąsiedzkich oraz tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu wolnego. Powierzchnie te to sklepiki z lokalnymi produktami, wystawy, gastronomia, biura dla start-upów, targi okolicznościowe i wiele więcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY