REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum Gier Komputerowych i Komiksu powstanie w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 16 sty 2015 11:27
Centrum Gier Komputerowych i Komiksu powstanie w Łodzi
fot. Fotolia

W Łodzi powstanie niepowtarzalne w skali kraju Centrum Gier Komputerowych i Komiksu. Zlokalizowane będzie w przestrzeni dawnej zrewitalizowanej elektrociepłowni EC1 Południowy Wschód.

REKLAMA

Ten projekt spowoduje, że Łódź może stać się doliną krzemową gier komputerowych i podobnych branż rozrywki - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Celem placówki będzie zainteresowanie nie tylko młodych ludzi tą dziedziną rozrywki. Powstanie zaplecze edukacyjne dla przyszłych twórców gier komputerowych, które odwiedzać będzie nawet do 150 tys. osób rocznie.

Centrum będzie interaktywne i otwarte dla pasjonatów komiksu i gier. Powstaną specjalne strefy dla zwiedzających, w których będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia gier i wypróbować najnowsze z nich na symulatorach i konsolach. W strefie „retro" będzie okazja zagrać w dawne gry komputerowe oraz przypomnieć sobie historię branży. W podobny sposób promowana będzie twórczość komiksowa - za pomocą warsztatów dla starszych i młodszych oraz galerii komiksu.

Wartość rynku gier komputerowych szacuje się na ponad 70 miliardów dolarów. Dlatego ten innowacyjny projekt już za kilka lat może spowodować, że to właśnie Łódź stanie się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w tej części Europy.

Wartość całego projektu to 27 mln złotych, które miasto chce pozyskać z UE. Jego perspektywa czasowa to lata 2016 - 2017. Gotowe są już koncepcje rewitalizacji tych budynków oraz program funkcjonalno-użytkowy - podaje łódzki magistrat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY