REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum Onkologii zaprojektował Inwestproj. Znamy szczegóły

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 16 paź 2014 12:10
fot. Poliklinika, nowe Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Poliklinikę Centrum w Bydgoszczy zaprojektowała pracownia Inwestproj. Wylane zostały już fundamenty pod inwestycję, którą buduje konsorcjum firm Ebud i Lech.

REKLAMA

Poliklinika Centrum jest zaprojektowany tak, by osoby oczekujące na wizytę czuły się komfortowo. Każdy gabinet będzie wyposażony w oddzielną minipoczekalnię. Przy obiekcie powstanie również duży parking mieszczący 250 pojazdów.

Szpital buduje konsorcjum firm Lech i Ebud. Wartość prac budowlanych wyceniono na blisko 24,3 mln zł. Budowa obejmie piętrowy obiekt w kształcie litry L o powierzchni około 6,5 tys. metrów kwadratowych. W przyszłości będzie można go rozbudowywać o kolejne kondygnacje. Jak podaje bydgoski urząd, inwestycja powstaje na działce, którą Centrum Onkologii nabyło od miasta na preferencyjnych warunkach. Nowy gmach będzie gotowy na przyjęcie pacjentów z początkiem 2016 roku.

Jak informuje bydgoski magistrat, wolne miejsce po obecnej przychodni w główny gmachu szpitala zostaną przeznaczone na rozbudowę Ambulatorium Chemioterapii i tzw. chirurgii jednego dnia. Równocześnie powstaje też Innowacyjne Forum Medyczne. Inwestycja polega na rozbudowie istniejącego budynku Zakładu Teleradioterapii poprzez nadbudowę dwóch kondygnacji. Pierwsza będzie miała charakter techniczny, w drugiej znajdą się laboratoria, pomieszczenia biurowe i sala wykładowa na 200 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY