REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

CH2 Architekci zaprojektowali nowy pawilon Szpitala Wolskiego w Warszawie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 gru 2014 14:21
CH2 Architekci zaprojektowali nowy pawilon Szpitala Wolskiego w Warszawie
Szpital Wolski

Władze Szpitala Wolskiego podpisały z firmą Block umowę na wybudowanie nowego pawilonu z pracownią diagnostyczno-endoskopową. Prace budowlane, których koszt oszacowano na 17,2 mln zł, potrwają do końca 2015 roku. Otwarcie pawilonu nastąpi wiosną 2016 r. Realizacja prowadzona będzie według projektu biura CH2 Architekci, które współpracowało z pracowniami NAAN oraz HDR TMK.

REKLAMA

Inwestycja obejmie realizację obiektu o powierzchni ok. 3,5 tys. mkw., który powstanie w miejscu wyburzonego wiele lat temu pawilonu 9. W budynku znajdą się małe, 1-, 2- i 3-osobowe sale chorych z łazienkami.

Umowa między władzami Szpitala Wolskiego a firmą Block podpisana została 1 grudnia. Obejmuje ona na wybudowanie nowego, 55-łóżkowego pawilonu z pracownią diagnostyczno-endoskopową.

Nowy oddział stanowi część rozbudowy zespołu szpitala miejskiego zapewniającego opiekę zdrowotną dla ponad 260 tys. mieszkańców Warszawy, głównie dzielnic Wola i Bemowo. Zespół szpitalny o bogatej historii sięgającej końca XIX wieku, kiedy szpital rozpoczął działalność jako Szpital Starozakonnych w Warszawie, żydowska placówka medyczna uważana przez wiele lat za jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. 

Zaprojektowany został nowy pawilon o neutralnej architekturze i prostych geometrycznych formach, nie konkurujących z historycznymi formami obiektów sąsiadujących. Materiałowo budynek wpisuje się w kontekst: fasada tynkowana, w jasnym kolorze z ciemną stolarką okien. Urbanistycznie obiekt zlokalizowano na osi głównego wejścia na teren szpitala,  zamknięcie ciągu pieszego stanowi dwukondygnacyjny hol wejściowy projektowanego obiektu. Aby ułatwić bezpośrednią identyfikację budynku,  w strefie wejścia zaprojektowano  przeskalowany numer porządkowy oddziału.

Prace budowlane, których koszt oszacowano na 17,2 mln zł, potrwają do końca 2015 roku. Otwarcie pawilonu nastąpi wiosną 2016 roku.

Realizacja prowadzona będzie według projektu biura CH2 Architekci, które współpracowało z pracowniami NAAN oraz HDR TMK.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY