REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Chcą odmienić zaniedbany skwerek przy Majdańskiej

  • Autor: UM Warszawa
  • 27 lip 2015 09:13
Chcą odmienić zaniedbany skwerek przy Majdańskiej
fot. Fotolia

Jednym ze zwycięskich projektów w ramach II edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie jest rewitalizacja skwerku przy ul. Majdańskiej.

REKLAMA

Projekt przewiduje odtworzenie miejsca sportowo – rekreacyjnego z przeznaczeniem ogólnospołecznym. Jest szansa na to by skwerek, który obecnie jest „dzikim” zaniedbanym terenem żył, tak jak kiedyś.

Plac przeznaczony do rewitalizacji to jedno z nielicznych miejsc na Grochowie, które uchowało się od zagospodarowania infrastrukturą mieszkaniową i ma szansę pozostać miejscem wspólnego wypoczynku i rekreacji dla zamieszkującej w pobliżu społeczności. Rewitalizacja skwerku i wykorzystanie istniejącej tam roślinności i drzewostanu pozwoli zorganizować młodzieży miejsca do ćwiczeń i zabawy podczas wakacji oraz po zajęciach lekcyjnych ,stworzy możliwości organizowania różnych imprez sportowo – rekreacyjnych(w tym o charakterze charytatywnym).

W planach jest rewitalizacja boiska do koszykówki, powstanie wielofunkcyjnego boiska do piłki siatkowej i nożnej z dwoma kortami w miejscu istniejących kortów tenisowych. Powstanie również nowy plac zabaw.

Całkowity koszt projektu: 642 866,40 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY