REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Chorzów: Zmiany w architekturze przestrzeni publicznej miasta

  • Autor: chorzow.eu
  • 10 paź 2014 15:20
Chorzów: Zmiany w architekturze przestrzeni publicznej miasta
fot. Chorzow.eu
Chorzów: Zmiany w architekturze przestrzeni publicznej miasta
Chorzów: Zmiany w architekturze przestrzeni publicznej miasta

Rozpoczyna się budowa centrum przesiadkowego w Chorzowie. To początek zmian, które przyczynią się do kompleksowej przebudowy przestrzeni rynku. Trwają też prace komisji konkursowej, która do 14 października wyłoni zwycięską koncepcję zmian na rynku. W konkursie rozpatrywanych jest 6 projektów architektonicznych.

REKLAMA

Nowe torowisko, przystanki autobusowe i tramwajowe w jednym miejscu, przeszklone wiaty z miejscami do siedzenia i tablice świetlne z rozkładem jazdy – wiosną przyszłego roku nikt przyjeżdżający do centrum Chorzowa nie będzie pamiętał o obecnym stanie komunikacji miejskiej - informuje oficjalny portal miasta Chorzow.eu

Zniknie nierówna kostka brukowa na ul. Kościuszki i dziury na skrzyżowaniu. 8 października w siedzibie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie podpisano trójstronną umowę dot. przebudowy torowiska i powstania centrum przesiadkowego. To wspólne zadanie Tramwajów Śląskich, MZUiM w Chorzowie oraz firmy Balzola Polska - zwycięzcy przetargu - czytamy na oficjalnej stronie Chorzow.eu

- To wielka inwestycja, na którą czekaliśmy od lat. I choć prace będą trwały blisko rok, bo ich zakres jest ogromny, są konieczne by rozwiązać obecne problemy z którymi na co dzień mierzą się kierowcy i mieszkańcy korzystający z komunikacji miejskiej. To wszystko wymaga zmian – przyznał podczas konferencji prasowej prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Prace rozpoczną się w połowie października po prawej stronie estakady (patrząc w kierunku Bytomia). Najpierw robotnicy zajmą się budową nowego torowiska - powstanie tam kilka równoległych odcinków torów, pomiędzy którymi posadowione zostaną perony. Dopiero po ukończeniu nowego torowiska, wyłączone zostaną przystanki zlokalizowane przed Urzędem Miasta. Równolegle będą prowadzone prace ziemne i przygotowawcze pod nową jezdnię. Wymieniana będzie instalacja elektryczna, gazowa i wodociągowa. Powstanie także nowa instalacja kanalizacyjna. Całkowity koszt inwestycji to ok. 20 milionów złotych.

W planach jest także zmiana rynku w Chorzowie. Koncepcja architektoniczna zostanie wybrana spośród sześciu ofert.

Więcej o konkursie na nowy chorzowski rynek: Chorzów ogłosił konkurs na koncepcję rynku

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY