REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co nowego na budowie dworca Łódź Fabryczna

  • Autor: UM Łódź
  • 20 lis 2014 15:19
Trwają prace na budowie dworca Łódź Fabryczna, fot. UM Łódź

Łódzki magistrat systematycznie informuje o aktualnym stanie prac dla tej najważniejszej dla przyszłości Łodzi inwestycji. Co słychać na budowie dworca?

REKLAMA

Jak podaje łódzki magistrat, w fazie końcowej jest etap prac związanych z budową tunelu na odcinku od ul. Niciarnianej do ul. Kopcińskiego.

- W tej chwili trwają prace przy ścianie dzielącej tunel dwunawowy. Pozostałe elementy konstrukcyjne są już wykonane - mówi Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu.

Na kolejnych odcinkach trwają roboty konstrukcyjne płyty dennej, ścian szczelinowych i płyty stropowej. - Równolegle wykonywane są czynności związane ze wzmocnieniem konstrukcji wiaduktu drogowo- tramwajowego w ciągu ul. Kopcińskiego. Na samym wiadukcie wykonywane są prace związane z przewiązką drogową, która będzie uruchomiona w przyszłym roku - dodaje.

Budowa dworca Łódź Fabryczna to jedna z największych inwestycji kolejowych w Unii Europejskiej. Nowa stacja będzie najnowocześniejszym podziemnym dworcem w kraju, który połączy nas szybkimi pociągami z największymi miastami Polski i Europy. To projekt, który zmieni nie tylko oblicze miasta, ale także polskiej kolei

Nad projektem czuwa firma Systra. Wykonawcą inwestycji na zlecenie PKP PLK, PKP SA i miasta jest konsorcjum Torpol-Astaldi-PBDiM-Intercor, a jej koszt ma wynieść 1,75 mld zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY