REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co nowego na budowie dworca w Bydgoszczy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 06 lis 2014 14:08
Dworzec w Bydgoszczy, fot. UM Bydgoszcz

Kończą się prace przy peronie 2. Jeszcze w listopadzie inwestor planuje oddać go do użytku. Jednocześnie prace rozpocząć mają się na peronie 4. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Budimex i Lech.

REKLAMA

Jak informuje bydgoski magistrat, na peronie 2, zamontowane zostały konstrukcje podtrzymujące nowe zadaszenia. Trwają tam także prace brukarskie. Większość nawierzchni jest już gotowa. Wyposażone są one w elementy ułatwiające orientację osobom niedowidzącym i niewidomym. Trwają też prace nad instalacjami elektrycznymi.

Najwięcej zmian zachodzi przy wznoszonym w dobrym tempie nowym budynku głównym. Jego żelbetowa konstrukcja osiągnęła już od strony zachodniej wysokość około 6 metrów. Szalowane są też stropy na wysokości drugiej kondygnacji.

Kolejne prace wykonywane są także przy dworcu wyspowym, który odzyskuje wygląd z czasów pruskich. Budynek odzyskuje między innymi charakterystyczne wieże. Odtworzono też konstrukcję spadzistego dachu - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Inwestorem jest PKP S.A. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Nowy bydgoski dworzec zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY