REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co nowego na budowie dworca w Bydgoszczy?

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 17 lut 2015 09:08
Dworzec w Bydgoszczy, fot. UM Bydgoszcz

Z początkiem kwietnia gotowa ma być już cała bryła bydgoskiego dworca w stanie surowym. Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Po wykonaniu deskowań rozpoczęły się prace związane z zalewaniem stropu nad prześwitem budynku nowego dworca.

Strop będzie utrzymywał się między innymi dzięki dwóm żelbetowym filarom. Do czasu związania betonu stabilizować będą go też dziesiątki rusztowań. Cały budynek wraz z dachem ma osiągnąć wysokość około 26 metrów. Z początkiem kwietnia gotowa ma być już cała bryła budynku w stanie surowym - podaje bydgoski magistrat.

Na podziemnej kondygnacji dworca trwają natomiast już roboty przy ścianach działowych. Trwają nadal prace przy elewacji od strony południowej dworca wyspowego. To właśnie tę część dworca będzie można dostrzec przez prześwit w bryle nowego budynku głównego. Na koniec pracami objęta zostanie elewacja od strony zachodniej. Przy peronach 4 oraz 4 a trwa natomiast wymiana torowiska. W marcu budowlańcy planują zająć się peronami 3 i 3 a.

Nowy bydgoski dworzec będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Inwestorem jest PKP S.A. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Dworzec w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY