REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co nowego słychać na budowie dworca Bydgoszcz Główna

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 17 wrz 2015 10:33
Dworzec Bydgoszcz Główna, fot. UM Bydgoszcz

Do finiszu zbliża się przebudowa dworca głównego w Bydgoszczy. W ostatnich dniach w ramach projektu rozpoczęło się wyburzanie zbędnego budynku pomiędzy peronami. Prace prowadzi Budimex.

REKLAMA

Pasażerowie korzystają już z kas zlokalizowanych na najniższym poziomie nowego budynku głównego. Trwają w nim prace przy wykańczaniu pomieszczeń na górnych kondygnacjach oraz ostatnie prace przy prześwicie - informuje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Nowy bydgoski dworzec staje się jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Budynek główny zyskał więcej kondygnacji, wprowadzone zostaną nowe funkcje. Poza przestrzenią przeznaczoną na obsługę podróżnych, wewnątrz pojawi się także powierzchnia komercyjna z ofertą handlową i gastronomiczną, a także lokale biurowe. Dworzec zostanie wyposażony w monitoring i system przeciwpożarowy. Odrestaurowany została też gmach dworca wyspowego. Jego elewacja wyróżnia się on licznymi zdobieniami, odtworzonym dwuspadowym dachem oraz wieżami.

Inwestorem jest PKP S.A. Prace prowadzi Budimex. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Cały dworzec w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku.

Równocześnie miasto przebuduje też wejścia do przejść podziemnych od strony ul. Zygmunta Augusta. W ramach przebudowy przy schodach wykonane będą windy ułatwiające poruszanie się osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Zadaszenia wyjść zostaną dostosowane wizualnie do elewacji nowego budynku dworca kolejowego Bydgoszcz Główna. Stąd zaprojektowano zmianę kształtu konstrukcji stalowej oraz wypełnienia. Poliwęglan zostanie zastąpiony hartowanym szkłem o odcieniu szaro-niebieskim. W konstrukcję wmontowane zostaną też pionowe i poziome listwy LED. W ten sposób zadaszenia będą współgrały z nowoczesną, ascetyczną elewacja budynku głównego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY