REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co nowego słychać na budowie dworca w Bydgoszczy?

  • Autor: UM Bydgoszcz / Budimex
  • 04 maj 2015 09:20
Co nowego słychać na budowie dworca w Bydgoszczy?
Nowy dworzec w Bydgoszczy, fot. PKP

Coraz mniej rusztowań na bydgoskim dworcu. Obecnie trwają prace przy dociepleniu jego konstrukcji. Oddanie dworca do użytku podróżnych zaplanowano na IV kwartał 2015 r.

REKLAMA

Po zakończeniu prac nad konstrukcją możliwa była rozbiórka jednego z dwóch pracujących żurawi. Zdjęto również rusztowania podtrzymujące w trakcie prac ostatnią kondygnację nad prześwitem. Prace prowadzone przez Budimex toczą się przy dociepleniu budynku oraz wewnątrz najniższych kondygnacji.

Większość elewacji będzie przeszklona. Ma delikatnie odbijać elementy otoczenia. Szkło uzupełniać mają panele z betonu architektonicznego. W przejściach podziemnych trwa układanie granitowych okładzin. Poza nowoczesną przestrzenią pasażerską, podróżni będą mogli skorzystać z szerokiej oferty handlowej i gastronomicznej.

Na dworcu wyspowym trwają prace instalacyjne oraz wykończeniowe. Zacznie on funkcjonować prawdopodobnie już w wakacje. W III kwartale powinny zakończyć się też prace na dwóch najniższych kondygnacjach budynku głównego. Komunikację pomiędzy tymi poziomami zapewniać mają ruchome schody. Przy peronach dobudowane zostaną windy. Po oddaniu do użytku dworca wyspowego planowana jest też rozbiórka zbędnych budynków po zachodniej stronie dworca. Modernizowane są nadal perony 3 i 3a. Kompleks dworzec zostanie wyposażony w monitoring.

Inwestycja w Bydgoszczy obejmuje  przebudowę budynków dworcowych oraz gruntowną modernizację przejścia podziemnego wraz z peronami. Uporządkowana zostanie również przestrzeń wokół stacji. Całościowy koszt projektu to ok. 197 mln zł. Przedsięwzięcie  jest  współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość unijnego dofinansowania to ok. 120 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY