REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co słychać na budowie dworca w Bydgoszczy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 01 gru 2014 09:07
Co słychać na budowie dworca w Bydgoszczy
Nowy projekt dworca PKP w Bydgoszczy, fot. PKP
Co słychać na budowie dworca w Bydgoszczy
Co słychać na budowie dworca w Bydgoszczy
Co słychać na budowie dworca w Bydgoszczy

Na budowie dworca pracuje 300 pracowników. Prace przebiegają zgodnie z planem. Wznoszony jest już budynek główny i trwają prace nad restylizacją dworca wyspowego.

REKLAMA

Jak podaje bydgoski magistrat, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. W kluczowych momentach wykonawcy kierować mają do pracy nawet pół tysiąca osób. Budynek wyspowy, którego odzyskuje historyczny wygląd ma być gotowy już w sierpniu 2015 r. Od strony północno-wschodniej można już zobaczyć jak prezentuje się zrekonstruowana elewacja.

- Cały nowy budynek główny ma mieć powierzchnię 6 tys. mkw. Znaczna jej część zostanie przeznaczona pod wynajem. Mamy już skomercjalizowane 80 proc. powierzchni. Bydgoski dworzec ma być obiektem na miarę XXI wieku: przyjaznym dla osób niepełnosprawnych, estetycznym i funkcjonalnym – podkreśla Piotr Ciżkowicz z zarządu PKP SA.

Inwestorem jest PKP S.A. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Nowy bydgoski dworzec będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Oprócz ścieżek prowadzących i specjalnych oznaczeń dla osób niedowidzących, w budynku pojawią się także windy wyposażone w system informacji głosowej i oznaczenia w języku Braille’a. Oprócz przebudowy budynków, realizowana jest gruntowna modernizacja przejścia podziemnego wraz z peronami i porządkowanie przestrzeni wokół stacji. Powstają też nowe wiaty peronowe.

Dworzec w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY