REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co słychać na budowie dworca w Bydgoszczy?

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 27 sty 2015 09:25
fot. UM Bydgoszcz

Na bydgoskim dworcu obecnie trwa przebudowa peronów 4 i 4a. Od strony wschodniej wznoszone są kondygnacje nowego budynku głównego.

REKLAMA

Prace przy deskowaniu stropu zostały praktycznie zakończone, na którym wznosić maja się kolejne kondygnacje bydgoskiego dworca. Jednocześnie trwają prace nad wznoszeniem kolejnych ścian bryły budynku od strony wschodniej na wysokości zaprojektowanego prześwitu. Cały budynek wraz z dachem ma osiągnąć wysokość około 26 metrów - podaje bydgoski magistrat.

Zdjęto rusztowania z północnej elewacji dworca wyspowego, który poddawany jest rewitalizacji. Prace będą tam jeszcze wykonywane na poziomie parteru. Trwają natomiast prace przy elewacji od strony południowej. To właśnie tę część dworca będzie można dostrzec przez prześwit w bryle nowego budynku głównego. Na koniec pracami objęta zostanie elewacja od strony zachodniej.
Przy peronach 4 oraz 4 a trwa natomiast wymiana torowiska. Montowane są także nowe prefabrykowane elementy peronów. Prace będą połączone z wymiana nawierzchni, zadaszeń i systemów informacji pasażerskiej.

Nowy bydgoski dworzec będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Na miejscu rozebranego głównego budynku dworca (zlokalizowanego przy ulicy Zygmunta Augusta) powstaje nowy . Poza nowoczesną przestrzenią pasażerską, podróżni będą mogli skorzystać z szerokiej oferty handlowej i gastronomicznej. Dworzec zostanie również wyposażony w monitoring. Obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Oprócz ścieżek prowadzących i specjalnych oznaczeń dla osób niedowidzących, w budynku pojawią się także windy wyposażone w system informacji głosowej i oznaczenia w języku Braille’a.

Dworzec wyspowy (między peronami 3 i 4) jest natomiast poddany rewitalizacji. Obiekt zachowa swój dotychczasowy kształt i zostanie przywrócony do stanu pierwotnego z czasów pruskich. Oprócz przebudowy budynków, planowana jest gruntowna modernizacja przejścia podziemnego wraz z peronami i uporządkowanie przestrzeni wokół stacji. Powstają też nowe wiaty peronowe.

Inwestorem jest PKP S.A. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Dworzec w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY