REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co z terenem PKS w Pleszewie? Były konsultacje, teraz projekt

  • Autor: pleszew.pl
  • 27 sty 2015 12:25
Co z terenem PKS w Pleszewie? Były konsultacje, teraz projekt
fot. Fotolia

W Pleszewie miały miejsce konsultacje społeczne dotyczące terenu PKS. Wieża herbowa, fontanna a może rondo? – to niektóre z propozycji zagospodarowania tego gruntu.

REKLAMA

Jak informuje portal gminy Pleszew propozycje na zagospodarowanie terenu PKS, które padły podczas konsultacji społecznych, trafią do projektanta. Zostanie on wybrany prawdopodobnie w drodze konkursu.

Podczas konsultacji zaprezentowano koncepcję władz samorządowych dot. wspominanego terenu. Gmina chce teren podzielić na dwa obszary. Pierwszy: plac, na którym znajduje się wiata dworcowa i postój autobusów ma być przeznaczony pod miejsca parkingowe. Drugi to natomiast budynek dworca, który miałby zastąpić budynek mieszkalno-usługowy - podaje pleszew.pl

W trakcie konsultacji dyskutowano czy na wspomniany terenie PKS powstanie galeria handlowa. Jak podaje portal gminy Pleszew, burmistrz podczas rozmów z mieszkańcami zapewnił, że nie ma takiej opcji, choć początkowo spółka PKS Kalisz zaproponowała, by w miejscu budynku dworca powstała galeria handlowa. 

Dyskutowano również o tym, aby oprócz miejsc parkingowych pojawiła się nowa zieleń. Jedną z propozycji była także budowa fontanny. Padła także sugestia, by na terenie PKS powstało rondo. Jedną z najbardziej odważnych propozycji było postawienie kilkunastometrowej wieży herbowej, która miałaby być atrakcja turystyczną Pleszewa.

Jak poinformował Burmistrz Marian Adamek propozycje i uwagi zostaną przekazane projektantowi, który zostanie wyłoniony prawdopodobnie w drodze konkursu. Władze chcą, by projekt był gotowy jeszcze w tym roku. Po jego opracowaniu odbędą się kolejne konsultacje społeczne - informuje pleszew.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY