REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co zrealizują w ramach budżetu obywatelskiego na Żoliborzu?

  • Autor: UM Warszawa
  • 17 lip 2015 11:58
Co zrealizują w ramach budżetu obywatelskiego na Żoliborzu?
fot. Fotolia

Poznaliśmy zwycięskie projekty w ramach II edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie. Co zostanie zrealizowane na Żoliborzu?

REKLAMA

Warszawiacy mieszkający na Żoliborzu wytypowali do realizacji m.in. projekt: Połączenie rowerowe placu Wilsona z Nadwiślańskim Szlakiem Rowerowym wzdłuż ulicy Krasińskiego. W planach jest wytyczenie dwukierunkowej drogi dla rowerów na prawym pasie ulicy Krasińskiego wzdłuż parku Żeromskiego (od pl. Wilsona do ul. Czarnieckiego), nasadzenia zieleni przyulicznej na tym odcinku, wytyczenie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Krasińskiego od ul. Czarnieckiego do Wisłostrady. Całkowity koszt projektu to 335 tys. zł.

Dużo głosów zdobył projekt - Figle i psoty na Placu Grunwaldzkim. Projekt zakłada stworzenie przy Placu Grunwaldzkim wyjątkowej przestrzeni publicznej dla ludzi w każdym wieku, dającej możliwość spotkania się i komunikowania się poprzez zabawę. Projekt przewiduje czasowe zagospodarowanie terenu (co najmniej do czasu uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania terenu) - montaż elementów małej architektury: urządzenia zabawowe, hamaki, ławki, kosze na śmieci oraz nasadzenia bylin. Całkowity koszt projektu to 169 tys. zł.

Jednym ze zwycięskich projektów jest też - Nowe Życie Parku Żywiciela. Projekt "Nowe Życie Parku Żywiciela" ma na celu rewitalizację zaniedbanego otoczenia Teatru Komedia na miejsce przyjazne dla jego użytkowników. Działania mają obejmować uporządkowanie komunikacji pieszych i rowerzystów, wymianę chodnika, zainstalowanie oświetlenia oraz zagospodarowanie zieleni parkowej. Pozwoli to w pełni wykorzystać potencjał już istniejącego obszaru i otworzyć go na mieszkańców. Całkowity koszt projektu to 180 tys. zł.

Ciekawym projektem do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego jest - Mural pamięci Armii Krajowej. Mural poświęcony Armii Krajowej, z obrazami dotyczącymi Powstania Warszawskiego, wykonany na betonowych ścianach konstrukcyjnych przejścia pieszo-rowerowego nad Aleją Armii Krajowej w rejonie Marymontu, łączącego osiedle Potok z Parkiem Harcerskiej Poczty Polowej Powstania Warszawskiego i kościoła na terenie osiedla Ruda. Całkowity koszt projektu to 167 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY