REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czas na projekt rewitalizacji Starego Fordonu - kto go wykona?

  • Autor: Bydgoszcz.pl
  • 26 lut 2015 13:27
Czas na projekt rewitalizacji Starego Fordonu - kto go wykona?
fot. Bydgoszcz.pl

Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do rewitalizacji terenów nadwiślańskich w Starym Fordonie.

REKLAMA

W ramach rewitalizacji Starego Fordonu w ubiegłym roku zostało zlecone opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej dla zadania pn. „Rewitalizacja terenów strefy nadbrzeżnej Wisły w Starym Fordonie”.  Zakres przygotowanej koncepcji obejmuje zagospodarowanie terenów bulwarów nadwiślańskich wraz z rozbudową i modernizacją układu drogowego na obszarze od ul. Flotylli Wiślanej do ul. Rybaki w Bydgoszczy, przy uwzględnieniu uwarunkowań terenowych, transportowych, środowiskowych, społecznych i ekonomicznych. Przyjęte rozwiązania zapewnią m.in. miejsce dla odpoczynku i rekreacji zarówno mieszkańcom Bydgoszczy jak i turystom oraz poprawią dostępność komunikacyjną w/w rejonu - czytamy w portalu miejskim bydgoszcz.pl

Osią projektu są ciągi: pieszy i rowerowy wraz z ul. Promenada, które zapewniają połączenie wału nadwiślańskiego z ul. Nad Wisłą. Nowa trasa będzie poprowadzona na umocnionym nasypie u podnóża skarpy, o szerokości od paru do parunastu metrów. Istniejące dojścia do Promenady i nabrzeża zostaną zmodernizowane, powstaną również nowe połączenia. Projekt przewiduje częściowe umocnienie brzegu w sąsiedztwie portu, umożliwiające zejście do Wisły i cumowanie pomostów, a w przyszłości rozbudowę portu rzecznego z dostosowaniem do żeglugi indywidualnej o charakterze rekreacyjnym. Projektowane tereny będą obsługiwane przez nowy odcinek ul. Frycza-Modrzewskiego oraz przedłużenie ul. Promenada.

Jak podaje portal miejski Bydgoszcz.pl, drogi objęte zakresem koncepcji znajdują się w strefie ochrony konserwatorskiej. Po wykonaniu właściwej podbudowy istniejące nawierzchnie zostaną odtworzone, natomiast nowe odcinki będą wykończone w zbliżony sposób aby tworzyły harmonijną całość. Teren opracowania zostanie wyposażony w elementy małej architektury i oświetlenie.

Przygotowana koncepcja będzie podstawą do zlecenia opracowania dokumentacji projektowej.

Gotowymi projektami rewitalizacji Starego Fordonu wraz z zezwoleniem na realizację inwestycji drogowych ZDMiKP powinien dysponować w 2016 roku. Obecnie trwają już przygotowania do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej. Główne prace budowlane planowane są na lata 2016-18. Miasto zamierza realizując ten projekt aplikować o dostępne fundusze unijne.

Więcej informacji na Bydgoszcz.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY