REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Design toalet publicznych może być elementem promocji miasta

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 mar 2015 14:01
Design toalet publicznych może być elementem promocji miasta
fot. Gdańsk - toaleta publiczna wyróżniona w gronie 10 najlepszych na świecie

Coraz więcej mówi się o tym, że w toaletach publicznych design jest potrzebny i  może stać się elementem promocji miasta. Dlatego coraz śmielej samorządy inwestują w design łazienek.

REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że polskie gminy już nie wstydzą się inwestycji w toalety publiczne. Nowe toalety można spotkać już nie tylko w dużych miastach, ale również w małych miasteczkach oraz gminach, a ich liczba z roku na rok rośnie. W czym więc tkwi ich sukces i dlaczego dopiero teraz polscy samorządowy przekonali się do tego typu obiektów?

Przeczytaj więcej: Innowacyjna toaleta przyszłości będzie w Gdyni, dzięki konkursowi

Dużym echem w mediach odbił się temat kosztownej inwestycji, jaką była budowa toalety publicznej tuż obok Stadionu Narodowego w Warszawie. Pomimo wielu kontrowersji obiekt powstał, a emocje powoli ucichły. Tego typu toalet buduje się jednak w Polsce stosunkowo mało właśnie ze względu na koszty oraz co również istotne konieczność zatrudnienia stałej obsługi. Tymczasem obserwując przetargi polskich gmin na przełomie kilku ostatnich lat widać jasno i wyraźnie, że szaletów przybywa, lecz już nie tak kosztownych i o wiele bardziej uniwersalnych, których wzorce przybyły do nas z Zachodu.

Przeczytaj więcej: Łazienki publiczne też mogą być designerskie

Najczęściej są to wolnostojące, samoobsługowe jednokabinowe szalety, takie, jakich wiele spotkać można już np.; w Poznaniu, Lublinie czy tez w Gdańsku, którego kabiny zainstalowane w obrębie starówki zostały zakwalifikowane do grona dziesięciu najlepszych toalet publicznych na świecie. Jak widać nawet design toalet publicznych może stać się elementem promocji miasta. Tego typu szalety różnią się oczywiście wyglądem zewnętrznym, ale prawdziwy sukces tych miejsc jest związany z ich uniwersalnością.

Mogą być czynne całą dobę, co przy wielu lokalizacjach jest sprawą bardzo istotną. Są przystosowane dla osób niepełnosprawnych związanych z różnym typem schorzenia nie ograniczając się tylko do osób na wózkach inwalidzkich. Dzięki często spotykanym przewijakom dla niemowląt bez problemów mogą z nich korzystać rodzice z małymi dziećmi. Obsługa może odbywać się bezdotykowo dzięki szeregom systemów oraz podajników. Automatycznie można tutaj otrzymać papier toaletowy, wodę, mydło, suszarkę, a muszla oraz podłoga zostanie w całości po naszym wyjściu umyta i zdezynfekowana.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY