REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dlaczego oberwał się sufit na dworcu Warszawa Wschodnia?

  • Autor: PKP S.A.
  • 02 kwi 2015 11:42
Dlaczego oberwał się sufit na dworcu Warszawa Wschodnia?
fot. Fotolia

Poznaliśmy przyczynę oberwania się sufitu na Dworcu Wschodnim. Przeprowadzone analizy wskazały niewłaściwe wykonanie mocowań przy skrajniach sufitu.

REKLAMA

Kończą się prace Komisji, badającej przyczyny sobotniego oberwania części podwieszanego sufitu na dworcu Warszawa Wschodnia (w części dalekobieżnej). To niewłaściwe wykonanie mocowań przy skrajniach sufitu jest przyczyną oberwania się sufitu.

Generalny wykonawca, realizujący prace modernizacyjne, nie zachował odpowiedniej odległości profila nośnego głównego sufitu. Zgodnie z deklaracją z Dokumentacji Podwykonawczej, odległość ta powinna wynosić maksymalnie 200 mm. Przeprowadzone analizy wykazały, że w rzeczywistości wynosiła ona od 650 do 700 mm.

Naprawa podwieszonej części sufitu potrwa około miesiąca. Dworzec Warszawa Wschodnia objęty jest gwarancją wykonawcy, który został zobowiązany do usunięcia skutków zdarzenia. Dodatkowo, PKP S.A. zleciła w trybie natychmiastowym sprawdzenie wszystkich ostatnio zmodernizowanych dworców. Przeprowadzona kontrola 75 obiektów nie wykazała żadnych nieprawidłowości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY