REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dobre praktyki dla szyldów i witryn wreszcie w Warszawie

  • Autor: UM Warszawa
  • 25 sie 2015 16:09
Dobre praktyki dla szyldów i witryn wreszcie w Warszawie
PKiN, shuttterstock

Stołeczny ratusz oraz Stowarzyszenie Kulturotwórcza Miastodwa, przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia Miasto moje a w nim, współpracują nad stworzeniem przewodnika dobrych praktyk dla szyldów i witryn w Warszawie.

REKLAMA

Celem tej publikacji jest opracowanie i popularyzacja takich zasad informowania przez przedsiębiorców o swojej działalności w przestrzeni miejskiej, które szanować będą wartości ładu przestrzennego.

Przewodnik oraz zawarte w nim wytyczne stanowić będą podstawę dla przepisów zawartych w przyszłym „kodeksie reklamowym” m.st. Warszawy, którego uchwalenie przez Radę Miasta umożliwi wchodząca w życie 11 września tego roku tzw. ustawa krajobrazowa. Dzięki publikacji Warszawa dołączy do niewielkiego grona ośrodków miejskich w Polsce, które dysponują własnymi księgami standardów szyldowych. W odróżnieniu od pozostałych, warszawski przewodnik dobrych praktyk będzie zawierał zasady lokalizowania szyldów dla całego miasta, a nie tylko dla jego najbardziej reprezentacyjnych obszarów.

- Chcemy, by warszawski przewodnik po szyldach ustanowił nowy standard tego typu opracowań, które do tej pory miały charakter jedynie doraźny bądź fragmentaryczny. Treść publikacji zostanie skonsultowana zarówno z przedsiębiorcami, jak i ekspertami z dziedziny projektowania – zapewnia Wojciech Wagner, naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej Urzędu m.st. Warszawy.

- Naszym celem jest, aby ta publikacja była nie tylko zbiorem reguł i nakazów, ale przede wszystkim solidną porcją inspiracji i przykładów dobrych praktyk. Chcemy stworzyć przewodnik, który pomoże przedsiębiorcom pozytywnie wyróżnić się w przestrzeni miasta – zwraca uwagę Jan Franciszek Cieślak ze Stowarzyszenia Miastodwa.

Publikacja powstanie do końca 2015 roku.

Stowarzyszenie Kulturotwórcze Miastodwa łączy środowiska socjologów, badaczy, miejskich aktywistów i projektantów z różnych dziedzin. Jego celem jest umożliwianie wspólnej pracy na rzecz lepszego projektowania w przestrzeni publicznej. Posługuje się takimi metodami, jak projektowanie partycypacyjne, projektowanie strategiczne, urbanistyka taktyczna. Stowarzyszenie Miasto Moje A w Nim od 2007 roku zabiega o lepsze prawo w dziedzinie obecności reklamy w przestrzeni publicznej, edukuje, promuje dobre wzorce i wspiera dobre praktyki. Stowarzyszenie to także baza wiedzy o sytuacji reklamy outdoorowej w całej Polsce: działaniach plastyków miejskich i lokalnych organizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY