REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dość szpecących miasto reklam - Gdańsk zaczyna walkę

  • Autor: gdansk.pl
  • 25 wrz 2015 10:26
fot. gdansk.pl, Referat Estetyzacji Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Radni miasta Gdańsk jednogłośnie zdecydowali, że są przeciwni zalewie reklam w mieście. Powołają specjalne zespół, który opracuje zasady umieszczania reklam w Gdańsku.

REKLAMA

Radni Gdańska debatowali na temat ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane na terenie Miasta Gdańska. To pierwszy krok w walce z wielkoformatową bądź nielegalną reklamą na ulicach miasta, z którą gdańscy urzędnicy, często bezskutecznie, od lat walczą. Przegłosowany projekt uchwały to pokłosie tzw. Ustawy krajobrazowej, która weszła w życie przed kilkoma dniami.

Wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak, który przedstawiał radnym założenia uchwały, poinformował, że już w październiku zamierza powołać specjalny zespół, który zajmie się wypracowaniem zasad umożliwiających uporządkowanie przestrzeni publicznej w mieście. Te poddane zostaną szerokim konsultacjom.

W powołanym zespole działać będą instytucje miejskie, w tym przedstawiciele Wydziału Urbanistyki, Architektury i Ochrony Zabytków, oraz miejscy radni. - Chcemy zaprosić też podmioty zewnętrzne, np. Akademię Sztuk Pięknych oraz przedsiębiorców i Izbę Gospodarczą. Ten proces musi być w pełni przedyskutowany. Na przełomie listopada i grudnia zamierzamy przedstawić pierwszy projekt wypracowanych zasad. Następnie odbędą się konsultacje m.in. z radami dzielnic i innymi środowiskami – wyliczał wiceprezydent Piotr Grzelak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY