REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Drugi etap modernizacji charakterystycznego oruńskiego domu

  • Autor: gdansk.pl
  • 23 wrz 2015 16:05
Drugi etap modernizacji charakterystycznego oruńskiego domu
Przed modernizacją i po modernizacji (w I etapie), fot. M. Barański i MP, gdansk.pl

Do końca tego roku w Gdańsku powstanie nowy budynek, który pełnić będzie funkcję edukacyjno-wystawienniczą. Będzie to drug etap modernizacji dawnej oruńskiej kuźni - informuje portal gdansk.pl.

REKLAMA

Dziś w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska otwarto oferty złożone w przetargu na modernizację kompleksu kuźni. Inwestycją zainteresowane są trzy firmy. Obecnie komisja przetargowa sprawdza oferty pod względem formalno-prawnym.

Budynek dawnej oruńskiej kuźni znajduje się przy ulicy Gościnnej 10. Jest to typ wiejskiego budynku mieszkalnego z charakterystycznym podcieniem wysuniętym przed zasadniczą część domu. Dokładna data budowy obiektu nie jest znana, część historyków twierdzi, że powstał w 1800 a inni, że w 1880 r. Budynek został wpisany do rejestru zbytków w 1983 r. - podaje gdansk.pl.

Drugi etap modernizacji kompleksu kuźni obejmować będzie zagospodarowanie terenu działki oraz budowę budynku edukacyjno-wystawienniczego stanowiącego część projektu Budowa Centrum Aktywizacji i Innowacji KUŹNIA. Zakres robót, poza montażem budynku, obejmie również montaż mediów, zagospodarowanie i oświetlenie terenu.

Więcej na gdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY