REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Duch gdyńskiego modernizmu w nowo powstającym Browarze Port Gdynia

  • Autor: gdynia.pl
  • 22 wrz 2014 12:13
Duch gdyńskiego modernizmu w nowo powstającym Browarze Port Gdynia
Browar Port Gdynia, fot. gdynia.pl
Duch gdyńskiego modernizmu w nowo powstającym Browarze Port Gdynia
Duch gdyńskiego modernizmu w nowo powstającym Browarze Port Gdynia

Już wkrótce Gdynia będzie mogła poszczycić się własnym piwem, warzonym w mini-browarze, którego budowa ruszyła na bulwarze Nadmorskim. Budynek zaprojektował arch. Adam Drohomirecki, który podkreśla, że starał się nawiązać do ducha gdyńskiego modernizmu, stosując m.in. elementy architektury okrętowej.

REKLAMA

Browar Port Gdynia powstanie w budynku zlokalizowanym u wejścia na bulwar Nadmorski - niedaleko „Rybek" na trawniku pomiędzy ścieżką rowerową i ciągiem pieszym. Zajmie powierzchnię nieco ponad 800 mkw., a ściana frontowa osiągnie długość 56 metrów. Znajdą się w nim trzy sale: browarniana, której atrakcją ma być widok na kadzie warzelne, restauracyjna, gdzie oprócz ugaszenia pragnienia będzie można coś przekąsić, oraz najmniejsza, 35-metrowa, z przeznaczeniem na konferencje i spotkania biznesowe. Jednym z atutów miejsca, zwłaszcza latem, ma być możliwość raczenia się złocistym trunkiem na znajdującym się na dachu na tarasie z widokiem na morze - informuje oficjalny portal miasta Gdynia, gdynia.pl.

Budynek zaprojektował arch. Adam Drohomirecki, który podkreśla, że starał się nawiązać do ducha gdyńskiego modernizmu, stosując m.in. elementy architektury okrętowej. - Forma budynku miała jednak przede wszystkim nie przytłaczać tak wspaniałego nadmorskiego krajobrazu i nie zdominować miejsca - opowiada.

- Mamy świadomość prestiżowego charakteru naszej lokalizacji. Dlatego zarówno architektura, jak i jakość produktu, stoją na najwyższym poziomie - mówi Piotr Żółtek, jeden z inwestorów.

Budowa, która rozpoczęła się 1 września, ma potrwać 18 miesięcy. W marcu przyszłego roku budynek będzie gotowy w stanie surowym, a otwarcie zaplanowano na maj 2016 roku. Przedstawiciele inwestora - spółki Browar Portowy z Gdyni - liczą jednak, że uda się ten termin wyprzedzić, tak by pierwsi klienci mogli napić się gdyńskiego piwa jeszcze przed końcem 2015 roku.

Więcej na: gdynia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY