REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworzec Bydgoszcz bez barier. O to zadbali architekci z Allpan

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 21 paź 2015 15:15
Projekt Allplan, fot. UM Bydgoszcz

Trwa przebudowa wejść do podziemnego tunelu w rejonie Dworca Głównego PKP w Bydgoszczy. Oba zejścia są dostosowywane do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi. Projekt powstał na deskach pracowni Allplan. Finisz prac zaplanowano w listopadzie.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Bydgoszczy, w ramach przebudowy przy przejściach wykonano już rozbiórkę starych zadaszeń. Zamontowano też stelaże pod nowe konstrukcje, które będą dostosowane wizualnie do elewacji budynku dworca kolejowego Bydgoszcz Główna. Stąd zaprojektowano zmianę kształtu konstrukcji stalowej oraz wypełnienia. Poliwęglan zostanie zastąpiony hartowanym szkłem o odcieniu szaro-niebieskim. W konstrukcję wmontowane zostaną też  pionowe i poziome listwy LED. W ten sposób zadaszenia będą współgrały z nowoczesną, ascetyczną elewacja budynku głównego. Nad wejściem do tuneli zamontowany zostanie też podświetlany napis. Przejścia szczególnie efektownie prezentować mają się po zmroku.

Ściany obkładane są kamiennymi okładzinami. Zamontowano też windy, które umożliwią korzystanie z tuneli osobom niepełnosprawnym. W najbliższych dniach rozpocznie się także montaż szyb. Wszystkie prace zakończą się w połowie listopada br. - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Przejścia zostaną udostępnione pieszym po zakończeniu prac w dworcowym tunelu na przełomie listopada i grudnia. Przed dwoma tygodniami otwarto natomiast pasażerską przestrzeń na dworcu Bydgoszcz Główna. Modernizacja kolejowych budynków i peronów kosztuje ponad 197 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY