REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworzec Bydgoszcz Główna z wiechą

  • Autor: PKP S.A.
  • 13 kwi 2015 11:58
Dworzec Bydgoszcz Główna z wiechą
Nowy Dworzec w Bydgoszczy, fot. PKP S.A
Dworzec Bydgoszcz Główna z wiechą
Dworzec Bydgoszcz Główna z wiechą
Dworzec Bydgoszcz Główna z wiechą
Dworzec Bydgoszcz Główna z wiechą

Gotowa konstrukcja budynku głównego, intensywne prace przy budynku międzyperonowym, odnowione trzy perony – na takim etapie jest obecnie modernizacja dworca Bydgoszcz Główna. W związku z półmetkiem trwającej inwestycji odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy.

REKLAMA

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP S.A., Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszcz, Ewa Mes, Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

- Modernizacja dworca Bydgoszcz Główna to jeden z największych projektów, realizowanych przez PKP S.A. przy wsparciu środków unijnych. Całościowy koszt inwestycji ok. 197 mln zł. Obecnie podobne projekty prowadzone są również w Gliwicach i Szczecinie – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP S.A.  

Prace modernizacyjne przebiegają zgodnie z planem. Pasażerowie mogą już korzystać z odnowionych peronów nr 2, 4 i 4a. Jednocześnie realizowane są roboty na peronach nr 3 i 3a.  Wykonawca prowadzi również prace w budynkach dworcowych. Zakończono już roboty przy konstrukcji budynku głównego.  W przypadku budynku międzyperonowego restaurowana jest elewacja, a wewnątrz wymieniane są instalacje. Prace te zakończą się jeszcze w III kwartale. W tym samym terminie ukończone będą roboty na kondygnacjach 1 i 0 budynku głównego. Oddanie dworca do użytku podróżnych zaplanowano na IV kwartał br.

Inwestycja w Bydgoszczy obejmuje  przebudowę budynków dworcowych oraz gruntowną modernizację przejścia podziemnego wraz z peronami. Uporządkowana zostanie również przestrzeń wokół stacji. Całościowy koszt projektu to ok. 197 mln zł. Przedsięwzięcie  jest  współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość unijnego dofinansowania to ok. 120 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY