REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworzec Świebodzki będzie alternatywą dla nowoczesnych biurowców

  • Autor: wroclaw.pl
  • 17 lis 2014 09:36
Dworzec Świebodzki będzie alternatywą dla nowoczesnych biurowców
Dworzec Świebodzki, PKP S.A.

Świebodzki, najstarszy z trzech zachowanych do dziś pasażerskich dworców kolejowych we Wrocławiu, będzie rewitalizowany - zapowiada obecny właściciel, czyli PKP S.A. Dworzec Świebodzki, zaprojektowany przez inż. Alexa Cochiusa, to jeden z ciekawszych obiektów architektonicznych we Wrocławiu. Po rewitalizacji będzie alternatywą dla nowoczesnych budynków komercyjnych.

REKLAMA

– Do końca roku rozpoczną się prace projektowe związane z remontem najbardziej reprezentacyjnej części dworca od strony Placu Orląt Lwowskich – mówi Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP S.A.

Zostanie tam przeprowadzony kompleksowy remont dachu oraz modernizacja elewacji. Prace budowlane powinny rozpocząć się w drugim kwartale 2015 r. i mają kosztować 2,5 -3 mln zł - czytamy w oficjalnym portalu miasta Wroclaw.pl

PKP chce, by część pieniędzy na remont pochodziła z wpływów z targowiska, którym kolej zarządza od lipca tego roku. Cały czas kontynuowany jest również projekt deweloperski zakładający zagospodarowanie 28 ha gruntów w bezpośredniej okolicy dworca. 

Kolej chce wybrać partnera do zagospodarowania terenu dworca Wrocław Świebodzki na przełomie 2014 i 2015 r. Na razie wiadomo, że do kolejnego etapu wyboru inwestora zakwalifikowane zostały trzy podmioty: Archicom Sp. z o.o., Konsorcjum Anguloa Trading Limited, TriGranit Development Polska Sp. z o.o. oraz Konsorcjum HB Reavis Poland Sp. z o.o., Polcom Investment XII Sp. z o.o.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY