REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworzec w Jarosławiu bardziej funkcjonalny i estetyczny

  • Autor: PKP
  • 12 sty 2015 09:50
Dworzec w Jarosławiu bardziej funkcjonalny i estetyczny
fot. Fotolia

Dworzec w Jarosławiu to jeden z pierwszych obiektów, w którym w tym roku rozpoczynają się prace modernizacyjne, ale nie ostatni. W tym tygodniu rozpoczęliśmy budowę dworców IDS. W styczniu na place budowy wejdą wykonawcy modernizacji dworców w Dębicy i Krakowie Płaszowie – mówi Wojciech Rokicki, zastępca dyrektora departamentu inwestycji w PKP S.A.

REKLAMA

Prace modernizacyjne na dworcu w Jarosławiu zrealizuje firma SKB Development Sp. z o.o. z Łodzi. Pierwsze roboty zaczną się jeszcze w tym miesiącu. Zgodnie z umową, zakończenie prac planowane jest na IV kw. 2015 roku.

Przebudowa dworca w Jarosławiu przewiduje zmianę sposobu użytkowania niektórych pomieszczeń. Przestrzeń stanie się bardziej funkcjonalna i estetyczna. Kasy biletowe, poczekalnia i toalety oraz powierzchnia usługowo-handlowa zlokalizowane będą na parterze. Na piętrze znajdzie się natomiast przestrzeń biurowa dla pracowników PKS i MOPS. Dworzec będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach prac zostaną wykonane nowe instalacje wewnętrzne i zewnętrzne. Obiekt po przebudowie będzie obsługiwał pasażerów komunikacji autobusowej i kolejowej w ramach wspólnej poczekalni.

Na czas modernizacji, dla podróżnych po północno-zachodniej stronie dworca, zostanie uruchomiony dworzec tymczasowy.

Koszt inwestycji sięgać będzie 15 mln zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY