REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworzec w Nowym Sączu będzie gotowy pod koniec roku

  • Autor: PKP
  • 09 wrz 2014 16:34
Dworzec w Nowym Sączu będzie gotowy pod koniec roku
Nowy Sącz, fot. nowysacz.pl, Jacek Polakiewicz

W związku z zaleceniami Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków i związanymi z tym pracami dodatkowymi, termin zakończenia modernizacji dworca w Nowym Sączu został przesunięty na grudzień 2014 r.

REKLAMA

Prace dodatkowe, prowadzone według wytycznych konserwatorskich, objęły m.in. całkowitą wymianę stolarki okiennej, odtworzenie pierwotnych ryzalitów ściennych i stropowych oraz renowację elewacji dworca w oparciu o technikę tynków romańskich.

Do tej pory na dworcu wymieniono pokrycie dachowe, wykonano izolację fundamentów i przeprowadzono kompleksowy remont toalet. Obecnie trwają prace związane z wykończeniem wnętrz (wykonanie ryzalitów), kompleksową renowacją elewacji oraz remontem wiaty peronowej, z uwzględnieniem jej pierwotnego wyglądu.

Po przebudowie dworzec w Nowym Sączu będzie bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (pojawią się m.in. ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących). Dzięki odtworzeniu pierwotnego wyglądu poszczególnych elementów obiektu, budynek odzyska swój zabytkowy i unikalny charakter.

Dzięki likwidacji antresoli, cała poczekalnia dworca będzie dostępna z poziomu parteru. Górna kondygnacja zostanie natomiast przekształcona w atrakcyjne powierzchnie biurowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY