REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworzec w Piastowie w nowej odsłonie

  • Autor: PKP S.A.
  • 15 gru 2014 09:20
Dworzec w Piastowie w nowej odsłonie
Dworzec w Piastowie, fot. PKP S.A.
Dworzec w Piastowie w nowej odsłonie
Dworzec w Piastowie w nowej odsłonie
Dworzec w Piastowie w nowej odsłonie

Nowoczesny, bardziej funkcjonalny i estetyczny – taki jest zmodernizowany dworzec w podwarszawskim Piastowie.

REKLAMA

Dworzec zmienił swój zewnętrzny wygląd. Podróżni mogą podziwiać teraz odnowioną elewację, która została dodatkowo wyeksponowana dzięki wieczornej iluminacji. Zmieniło się też otoczenie budynku – wymieniono pobliskie chodniki i zamontowano ławki.

Obiekt przeszedł metamorfozę także wewnątrz. Wymienione zostały wszystkie instalacje, dzięki czemu poprawi się eksploatacja budynku, a jego koszty utrzymania spadną. Na dworcu zamontowano również nową stolarkę okienną i drzwiową.

Na nowo zaaranżowano przestrzeń na dworcu, co pozwoliło na zwiększenie powierzchni do komercyjnego zagospodarowania. W obiekcie już wkrótce znajdą się m.in. salonik prasowy, kawiarnia i kwiaciarnia. Sprzedaż biletów na połączenia kolejowe i miejskie będzie natomiast prowadzona w biletomacie, który znajduje się w budynku dworca.

Ze względu na zabytkowy charakter dworca, wszystkie przeprowadzone tam zmiany zostały wcześniej uzgodnione z konserwatorem.

Dzięki modernizacji, dworzec w Piastowie stał się bardziej funkcjonalny. Pojawiły się tam specjalne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz toalety dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżnych czuwać będzie całodobowa ochrona. W obiekcie zainstalowany został również monitoring.

Przebudowę dworca zrealizowała firma Eko-Bud sp. z o.o. z Tarnowa. Koszt całej inwestycji wyniósł ok. 1,6 mln zł netto i został pokryty ze środków Budżetu Państwa oraz środków własnych PKP S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY