REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dworzec w Płocku projektu Archidea już otwarty

  • Autor: UM Płock
  • 11 gru 2014 09:13
Dworzec w Płocku projektu Archidea już otwarty
Dworzec w Płocku już otwarty, fot. UM Płock
Dworzec w Płocku projektu Archidea już otwarty
Dworzec w Płocku projektu Archidea już otwarty
Dworzec w Płocku projektu Archidea już otwarty

Od wiosny br. trwały prace budowlane na terenie dworca, które zakończy się na początku grudnia br. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Archidea Królikowski Wichliński – Architekci.

REKLAMA

- Płocczanie sami wskazali na stary dworzec jako miejsce, którego się wstydzą. Teraz będzie on nowym centrum komunikacji i wizytówką miasta – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na uroczystości otwarcia nowego Dworca Płock.

Jest jedynym dworcem w Płocku, który oferuje niezbędną dla podróżnych infrastrukturę: poczekalnię (wraz z placem zabaw dla najmłodszych), toalety (w tym wc dla osób niepełnosprawnych wraz z przewijakiem dla niemowląt), kasy, bar i małą galerię handlową, a także hotel, który ruszy na początku przyszłego roku.

- Historia tej inwestycji zaczyna się od momentu przekazania przez PKP starego obiektu gminie Płock, a następnie Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Miejskiej i w końcu naszej spółce – tłumaczył na środowej uroczystości otwarcia Dworca Płock wiceprezes Ryneksu Zbigniew Bednarski.

Przypominał, że Rynex ogłosił konkurs na koncepcję nowego obiektu, a firma która wygrała (Archidea z Łodzi) otrzymała zlecenie na przygotowanie projektu wraz z pozwoleniem na budowę. 1 kwietnia tego roku plac budowy przejęła płocka firma Wixbud.

W porównaniu ze starym budynkiem – nowy Dworzec Płock został rozbudowany, zmodernizowany został plac ze stanowiskami dla autobusów, powstał nowy parking, odnowiony został jeden peron (są one własnością PKP, Rynex mógł zająć się tylko odnowieniem jednego, który musiał być przebudowany ze względu na prace przy samym budynku). Gmach „urósł” też o część hotelową, nowością jest również zadaszenie peronów autobusowych.

Nie jest to jeszcze koniec zmian na Dworcu Płock. Rynex modernizował tę część obiektu, która stała się własnością miasta. Znaczne fragmenty otoczenia są własnością PKP. Kolejarze zadeklarowali, że w najbliższym czasie zburzą sąsiadujący z dworcem stary, budynek pawilonów handlowych oraz wyremontują kładkę dla pieszych nad torami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY