REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dziedziniec Urzędu Miasta w Poznaniu dla mieszkańców

  • Autor: UM Poznań
  • 05 sie 2015 12:27
Dziedziniec Urzędu Miasta w Poznaniu dla mieszkańców
Dziedziniec Urzędu Miasta w Poznaniu, fot. UM Poznań

Wygodne ławki, siedzenia, które będzie można dowolnie przenosić i zieleń - tak będzie wyglądał za rok dziedziniec Urzędu Miasta w Poznaniu. Nad koncepcją pracują architekci z Atelier Starzak Strebicki.

REKLAMA

Zmiany na dziedzińcu można zauważyć już od kilku miesięcy. Najpierw znikły samochody, potem pusty plac stał się przestrzenią dla wystaw fotograficznych. Teraz na dziedzińcu pojawiły się wielkie poduchy wypożyczone od Fundacji Malta oraz drzewka. To zwiastun większych zmian - informuje poznański magistrat.

Obecne zagospodarowanie placu jest tymczasowe. Jak będzie wyglądał za rok, można zobaczyć na makiecie wystawionej w gablocie na dziedzińcu.

-  Za rok będą mobilne elementy mebli miejskich, które będzie można przesuwać dowolnie po placu i aranżować różne miejsca do siedzenia. Skupiamy się też na zagospodarowaniu dwóch klombów, wokół których także będą miejsca do siedzenia - mówiła Jolanta Starzak, architekt i urbanista - Postaramy się też bardziej zazielenić plac, będzie więcej drzew, by to miejsce stało się taką małą oazą zieleni w tej części miasta.

Życie placu będzie się definiować w trakcie jego użytkowania. Już teraz nabrał nowego znaczenia na mapie przestrzeni publicznych w mieście. Niewykluczone, że będą się w tym miejscu odbywać konsultacje społeczne. Dziedziniec pozostanie też przestrzenią dla działań kulturalnych.

Koncepcja zagospodarowania placu kształtowała się przez kilka miesięcy. Przygotowanie projektu poprzedziły konsultacje społeczne. Swoje pomysły na funkcje i zagospodarowanie dziedzińca mógł zgłosić każdy. Na realizację ostatecznej koncepcji zapisano w tegorocznym budżecie 150 tysięcy zł. Resztę kosztów, związanych przede wszystkim z nasadzeniami drzew, miasto pokryje z budżetu na 2016 rok. Całość inwestycji nie powinna przekroczyć 280 tys. zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY