REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Franta dała koncepcję, a Perfekt zaprojektuje i wybuduje

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 gru 2014 13:56
Projekt szpitala w Chorzowie

Firma Perfekt Mirosław Serkies wygrała przetarg zorganizowany przez Zespół Szpitali Miejskich na zaprojektowanie i budowę pawilonu dla potrzeb Oddziału Wewnętrznego i Hematologicznego w Chorzowie.

REKLAMA

Założenia architektoniczne przedsięwzięcia opracowało biuro Franta Group. Przewidują one realizację kompleksu o powierzchni ok. 6 tys. mkw.

Do nowego budynku zostaną przeniesione: oddział wewnętrzny z pododdziałem geriatrycznym i hematologiczny. Głównym zadaniem jest wpasowanie nowego obiektu do zespołu budynków przy ulicy Strzelców Bytomskich w odpowiedni sposób, tak, by nie dominował on nad pozostałymi.

Projekt zakłada powstanie budynku stanowiącego kontynuację zespołu szpitalno-parkowego. Przyjęta koncepcja opiera się  przede wszystkim na zachowaniu dotychczasowego charakteru obiektu oraz powstaniu miejsca, przyjaznego zarówno  pacjentom, jak i pracownikom szpitala.

Utrzymanie proporcji oraz wykorzystanie materiałów nawiązujących do architektury budynków zabytkowych pozwoli na osiągnięcie pożądanego efektu; natomiast przyjęty układ modularny elewacji umożliwia dowolną zmianę wielkości budynku na różnych etapach jego budowy. Oddział szpitalny zostanie posadowiony na skarpie, co pozwoli na zredukowanie jego skali oraz otworzy nowe możliwości dla integracji z naturą.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY