REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdańsk: Teatr Leśny w nowej odsłonie

  • Autor: UM Gdańsk
  • 21 lis 2014 11:15
 Gdańsk: Teatr Leśny w nowej odsłonie
Teatr Leśny z Jaśkowego Lasu gotowy, fot. UM Gdańsk, Karol Stańczak

Remont Teatru Leśnego z Jaśkowego Lasu to jedno z ostatnich zadań ZDiZ realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014. Teatr powstał w 1911 roku i miał stanowić konkurencję dla Opery Leśnej w Sopocie.

REKLAMA

21 listopada odebrany został wyremontowany Teatr Leśny z Jaśkowego Lasu – Prace trwały 8 tygodni, z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego wydaliśmy na to zadanie blisko 204 tys. zł – mówi Ewelina Latoszewska, szefowa Działu Utrzymania Zielni w ZDiZ.

W ramach prac, wyremontowano: schody terenowe, rampę i żwirowe sceny, wykonano też renowację skarp. Teatr Leśny jest obiektem sezonowym. Powstał z myślą o organizacji tam imprez kulturalnych.

Trochę historii:
• rok 1911 – powstaje Teatr Leśny (w założeniach pomysłodawców ma stać się konkurencją dla otwartej dwa lata wcześniej Opery Leśnej w Sopocie). Przeniesiono tam festyny śpiewacze organizowane od 1857 roku po przeciwległej stronie Jaśkowej Doliny w Gaju Śpiewaków (obecnie przyjęto nazwę Kaczy Dołek). Widownia obejmowała aż 2000 miejsc siedzących, a na scenie było miejsce dla 1000 śpiewaków.
• rok 1996 – powstaje dokumentacja projektowa rekonstrukcji amfiteatru leśnego (autor: Hanna Klementowska)
• rok 2000 - prace związane z przywróceniem funkcjonalności Teatru Leśnego (obecnie obiekt w użytkowaniu Artystycznego Klubu WINDA. Corocznie organizowane są na tym terenie imprezy wokalno – instrumentalne).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY