REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdańsk w nowej perspektywie – drugie warsztaty urbanistyczne

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 maj 2015 09:34
Gdańsk w nowej perspektywie – drugie warsztaty urbanistyczne
Gdańsk, fot. Fotolia

Warsztaty urbanistyczne odbędą się 20 maja br. w ramach prac nad nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska. Tematem spotkania będzie określenie wizji rozwoju miasta.

REKLAMA

20 maja br., o godz. 17.00 w sali Akwen w budynku Solidarności przy ul. Wały Piastowskie 24 odbędzie się drugi warsztat urbanistyczny „Gdańsk w nowej perspektywie”.

Drugie spotkanie warsztatowe poświęcone będzie określeniu głównych elementów wizji rozwoju przestrzennego miasta. Punktem wyjścia do tego zadania będzie ocena głównych problemów rozwoju przestrzennego Gdańska wskazanych przez uczestników pierwszego spotkania.

Każdy uczestnik będzie mógł wskazać te kwestie, które uważa za najważniejsze oraz wymagające pilnego rozwiązania. Katalog problemów znajduje się na stronie gdansk.pl/studium w informacji „Materiały z warsztatów urbanistycznych - wyzwania i problemy rozwoju przestrzennego Gdańska”.

Następnie uczestnicy warsztatów pracując w grupach będą proszeni o przeprowadzenie analizy SWOT dla miasta. Kolejnym elementem będę prezentacje elementów rozwoju miasta zapisanych obowiązującym Studium oraz w strategii rozwoju miasta „Gdańsk 2030+” oraz wynikających z wybranych projektów partycypacyjnych prowadzonych dotychczas w Gdańsku. Na tej podstawie, korzystając z metody „burzy mózgów”, określone zostaną zapisy wizji rozwoju miasta. Uczestnicy warsztatów określą też sfery, które w których należy uszczegółowić zapisy wizji rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY