REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdynia: w zimie lodowisko, latem rolkowisko

  • Autor: UM Gdynia
  • 20 lis 2014 10:30
Gdynia: w zimie lodowisko, latem rolkowisko
Gdynia, fot. Piotr Waniorek

W Gdyni powstanie pełnowymiarowe lodowisko, które latem zmieni się w rolkowisko. Obecnie trwają prace nad studium wykonalności, w którym projektant przedstawi różne warianty obiektu.

REKLAMA

- Rozbudowa obecnej ślizgawki, działającej sezonowo przy Młodzieżowym Domu Kultury, ze względów technicznych byłaby nieopłacalna, dlatego postanowiliśmy zbudować nowe lodowisko w ramach Gdyńskiego Forum Sportu. W ten sposób nasze imponujące sportowe miasteczko wzbogaci się o kolejny ciekawy obiekt i poszerzy swoje funkcje - zapowiada Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Jak docelowo wyglądać będzie lodowisko? - Jesteśmy na etapie zamawiania studium wykonalności, w którym projektant przedstawi różne warianty obiektu wraz z kosztami ich realizacji - opowiada Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dokument będziemy oczywiście jeszcze konsultować z mieszkańcami, klubami hokejowymi i środowiskami miłośników sportów łyżwiarskich. Wspólnie zastanowimy się np. jakiego rodzaju zadaszenie powinno mieć lodowisko i czy potrzebne są trybuny. Możliwości jest wiele - zaznacza Marek Łucyk.

Studium wykonalności pozwoli na podjęcie ostatecznej decyzji o zakresie i kosztach inwestycji. Kolejnym krokiem będzie zamówienie projektu budowlanego, a potem już sama budowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY