REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hala Tauron Arena Kraków jak The O2, Bercy Arena czy O2 World

  • Autor: PAP
  • 18 cze 2015 13:19
Hala Tauron Arena Kraków jak The O2, Bercy Arena czy O2 World
Hala Tauron Arena Kraków, materiały inwestora

Hala Tauron Arena Kraków, jako pierwsza w Polsce, została członkiem stowarzyszenia European Arenas Association zrzeszającego największe obiekty widowiskowo-sportowe w Europie. Pomoże to obiektowi przyciągać prestiżowe wydarzenia artystyczne i sportowe.

REKLAMA

Krakowska arena została 33. członkiem, a Polska 20. krajem, który ma swego reprezentanta w stowarzyszeniu. Wśród nich są tak znane obiekty, jak m.in. The O2 w Londynie, Bercy Arena w Paryżu, O2 World w Berlinie.

"Dzięki członkostwu w EAA trafiamy do prestiżowego grona najlepszych aren w Europie, zyskujemy bezcenną szansę na wymianę doświadczeń i wzmacniamy naszą pozycję kolejnych wydarzeń" - podkreślił w czwartek Zbigniew Rapciak, prezes Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej obiektem.

European Arenas Association zrzesza największe obiekty widowiskowo-sportowe w Europie. Kandydaturę krakowskiej areny zatwierdził zarząd stowarzyszenia, a następnie pozytywnie zaopiniowali ją wszyscy członkowie organizacji. Hala musiała spełnić takie wymogi, jak np. organizacja wydarzeń kulturalnych i sportowych o najwyższym międzynarodowym znaczeniu oraz wielofunkcyjność obiektu i pojemność powyżej 10 tys. osób.

European Arenas Association działa od 20 lat. Celem stowarzyszenia jest propagowanie najwyższych standardów i stałe podnoszenie poziomu obsługi klientów korzystających z aren, zarówno organizatorów wydarzeń jak i ich uczestników.

W obiektach zrzeszonych w EAA goszczą największe gwiazdy muzyczne, sportowcy światowego formatu oraz kongresy o międzynarodowej randze. Członkowie EAA rocznie organizują ponad 2,5 tys. wydarzeń, w których udział bierze ponad 20 mln osób.

Tauron Arena Kraków zainaugurowała działalność 30 maja zeszłego roku. O tego czasu odbyło się tam ponad 30 imprez, które przyciągnęły ponad 620 tys. widzów.

Budowa obiektu trwała trzy lata. Inwestycja kosztująca ponad 360 mln zł została w całości sfinansowana z budżetu Krakowa. Miasto wzięło na ten cel kredyt bankowy, który będzie spłacany przez kilkanaście lat.

Powierzchnia całkowita kompleksu Kraków Arena wynosi blisko 97 tys. metrów kwadratowych, z czego hala główna zajmuje ponad 61 tys. m. kw. Może ona pomieścić ok. 14,9 tys. widzów na miejscach siedzących na trybunach i do 9 tys. osób przebywających na arenie na miejscach stojących.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY