REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

II linia metra: na stacji Dworzec Wileński jest niebiesko

  • Autor: UM Warszawa
  • 01 lip 2014 13:12
II linia metra: na stacji Dworzec Wileński jest niebiesko
Stacja metro Dworzec Wileński, fot. UM Warszawa, R.Motyl

W weekend mieszkańcy stolicy mogli zwiedzić stację Dworzec Wileński II linii metra. Zlokalizowana jest tam największa galeria handlowa w polskim metrze.

REKLAMA

W niedzielę warszawiacy zwiedzili stację Dworzec Wileński budowanego centralnego odcinka II linii metra a dzień wcześniej zaprezentowano testowe przejazdy pociągu na nowej linii metra.

Dworzec Wileński to stacja położona pod ul. Targową i skrzyżowaniem ul. Targowej z al. Solidarności. Charakterystycznym kolorem dla tej stacji jest niebieski – w takim kolorze są szklane zadaszenia na wejściami do stacji, które widać dookoła skrzyżowania oraz ściany za torami wzdłuż peronów. Na ścianach zatorowych można już podziwiać zaprojektowane przez artystę Wojciecha Fangora napisy z nazwami stacji. Duże wrażenie na zwiedzających zrobiła też galeria handlowa położona pod całym skrzyżowaniem.

Od kilkunastu dni prowadzone są jazdy testowe pociągów pomiędzy stacją Rondo Daszyńskiego a Rondo ONZ. Jeden z pociągów Inspiro, które będą jeździły na II linii metra, wjechał na trasę łącznikiem pomiędzy I a II linią. W sobotę w przejeździe testowym uczestniczyła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waltz i przedstawiciele mediów. Jazdy wykonywane przez Inspiro służą do sprawdzenia poprawności działania wszystkich urządzeń odpowiedzialnych za sprawne i bezpieczne kursowanie metra.

Projekt architektoniczny wszystkich stacji II linii metra wykonała pracownia AMC Andrzej M. Chołdzyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY