REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Inteligentne oświetlenie na gdańskich ulicach

  • Autor: propertydesign.pl
  • 25 lut 2014 14:27
Inteligentne oświetlenie na gdańskich ulicach
fot.Fotolia

Wybrane ulice w Gdańsku zostaną wyposażone w inteligentny system sterowania oświetleniem. Prace rozpoczną się we wrześniu.

REKLAMA

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji modernizacji oświetlenia ulicznego. Koszt inwestycji to ok. 6 mln złotych. Część środków, ok. 2,7 mln złotych pozyskano z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do zmodernizowanego systemu przyłączane zostaną także wszystkie nowo budowane latarnie.

Wymienione zostaną oprawy oświetleniowe zamontowane w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, które są jeszcze sprawne, choć mało energooszczędne. Dzięki modernizacji latarni zostanie obniżona energochłonność zamontowanych punktów świetlnych, zmniejszy się zużycie energii elektrycznej i emisja do atmosfery CO2.

W Gdańsku funkcjonuje nowoczesny system monitoringu i sterowania oświetleniem przez internet do którego zostaną podłączone latarnie. To najlepszy system w kraju umożliwiający zdalne włączanie oświetlenia, dostosowanie go do ruchu panującego na ulicach, a nawet pozwala monitorować na bieżąco stany awaryjne pojawiające się w sieci oświetleniowej.

Modernizacja gdańskiego oświetlenia zakończy się w grudniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY