REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak powstaje Dom Ronalda McDonalda - WIDEO

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 sie 2015 13:55
Jak powstaje Dom Ronalda McDonalda - WIDEO
Dom Ronalda McDonalda, budowa
Jak powstaje Dom Ronalda McDonalda - WIDEO
Jak powstaje Dom Ronalda McDonalda - WIDEO
Jak powstaje Dom Ronalda McDonalda - WIDEO

Trwają intensywne prace nad budową pierwszego w Polsce Domu Ronalda McDonalda – miejsca przeznaczonego dla rodziców dzieci znajdujących się pod opieką Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu.

REKLAMA

Dzięki zastosowaniu paneli akustycznych Ecophon, wnętrza Domu Ronalda McDonalda stworzą idealne warunki do odpoczynku i regeneracji sił. Producent włączył się do inicjatywy Fundacji Ronalda McDonalda od momentu rozpoczęcia prac przy budowie Domu w 2014 r. Akustyczne adaptacje wnętrz zaproponowane i zrealizowane przez firmę znacznie ograniczą rozprzestrzenianie się dźwięku, co zapewni efektywny odpoczynek oraz spokój i prywatność gości.

W tym celu wykorzystano około 230 mkw. sufitów Ecophon Focus Ds oraz Ecophon Hygiene Labotec Ds, które posiadają najwyższą klasę pochłaniania dźwięków A. Dodatkową zaletą paneli jest ich ukryta konstrukcja, która pozwala uzyskać subtelną linię podziału pomiędzy poszczególnymi płytami. Materiały Ecophon wpisują się idealnie w projekt Domu, który z założenia ma wpływać na lepsze samopoczucie rodzin dzieci przebywających pod opieką szpitala. Do budowy Domu zastosowano także produkty marki Isover, również należącej do grupy Saint-Gobain.

- Jesteśmy dumni, że możemy aktywnie wesprzeć szlachetną inicjatywę, jaką jest budowa krakowskiego Domu. Mamy nadzieję, że nasze rozwiązania akustyczne zapewnią odpowiedni komfort mieszkańcom tego wyjątkowego miejsca – mówi Wojciech Jórga, Marketing Manager Ecophon. Zdajemy sobie sprawę, że jest to unikatowy projekt, który stanie się punktem odniesienia dla innych tego typu inicjatyw – dodaje.

W krakowskim Domu Ronalda McDonalda powstanie dwadzieścia pokoi przeznaczonych dla rodziców dzieci znajdujących się pod opieką Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, w tym dwa pomieszczenia zaprojektowane z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych. Goście Domu zamieszkają w najbliższym sąsiedztwie szpitala i oprócz pokoi gościnnych będą mieć do swojej dyspozycji kuchnię, jadalnię, pralnię oraz suszarnię. Ponadto wokół domu powstaje wyjątkowy ogród, dzięki czemu rodzice zyskają odpowiednie miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Pierwsze rodziny wprowadzą się do Domu jeszcze w tym roku.

Inicjatywa Fundacji Ronalda McDonalda to wyjątkowe przedsięwzięcie na skalę ogólnoświatową.  Celem programu jest stworzenie „domu poza domem”, który zapewni rodzicom dzieci przebywających w szpitalu, domowe warunki pobytu oraz dostarczy im niezbędne do walki z chorobą poczucie bezpieczeństwa, wsparcia i siły. Na całym świecie działa już 347 Domów, w tym 95
w Europie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY