REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak rewitalizować Łódź - odpowiedź dadzą mieszkańcy?

  • Autor: uml.lodz.pl
  • 11 mar 2015 09:35
Jak rewitalizować Łódź - odpowiedź dadzą mieszkańcy?
uml.lodz.pl

Ważnym elementem rewitalizacji obszarowej Łodzi jest program partycypacji społecznej, czyli zebranie opinii mieszkańców i ich udział w konsultacjach na ten temat.
Jak poinformowała Hanna Gill-Piątek z Biura ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta UMŁ, przygotowano wielowątkowy program partycypacyjny, który realizować będzie fundacja Urban Forms.

REKLAMA

Zaplanowano m.in. 8 spotkań i 4 spacery konsultacyjne w ramach rewitalizacji kwartałów śródmiejskich oznaczonych numerami od 9 do 20. Od kwietnia do sierpnia br. w siedzibie fundacji Urban Forms przy ul. Sienkiewicza 61A uruchomione zostanie centrum konsultacyjne, które w godz. 11-19 udzielać będzie mieszkańcom wszelkich informacji.

Mocnym akcentem społeczno-kulturalnym staną się spotkania sąsiedzkie pn. „Fajrant po łódzku", zorganizowane na podwórkach, połączone z animacjami dla dzieci. Będzie ich w sumie 281, a do tego gra miejska, specjalny trambus oraz warsztaty tematyczne. Kampania informacyjna na temat rewitalizacji obejmie również wydanie dwóch numerów bezpłatnej gazety, emisję spotów radiowych oraz druk plakatów i ulotek. Finalnie, po zakończeniu szerokich konsultacji społecznych, na pytanie, jak rewitalizować Łódź, odpowie specjalna publikacja podsumowująca wyniki całej akcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY