REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak w Lubuskiem dbają o przestrzeń miejskich podwórek

  • Autor: PAP
  • 22 wrz 2015 09:39
Jak w Lubuskiem dbają o przestrzeń miejskich podwórek
fot. Fotolia

Urząd Miasta w Nowej Soli (Lubuskie) proponuje mieszkańcom pomoc w porządkowaniu i remontowaniu podwórek. W tym celu uruchomił program pn. "Moje piękne podwórko" - poinformowała PAP rzecznika Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko.

REKLAMA

Magistrat deklaruje pomoc rzeczową w postaci materiałów budowlanych pochodzących z rozbiórek prowadzonych na terenie miasta.

Rzeczniczka wyjaśniła, że projekt ma charakter wieloletni i polega na porządkowaniu i remontowaniu podwórek stanowiących własność wspólnot mieszkaniowych lub terenów dzierżawionych od gminy.

Z uwagi na wiele rozbiórek ulic, placów i chodników, do wykorzystania jest duża ilość materiałów budowlanych, m.in. kostka betonowa, płytki betonowe oraz kostka granitowa.

"Naszym zadaniem jest pomoc wspólnotom w porządkowaniu podwórek tak, aby stały się to przestrzenie przyjazne dla mieszkańców. Z programu mogą skorzystać wspólnoty mieszkaniowe posiadające tytuł prawny do podwórek - własność, dzierżawa" - powiedziała Batko.

Wnioski o przekazanie materiałów należy składać do dnia 15 marca każdego roku w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego. Oceni je specjalna komisja.

Po stronie właścicieli podwórka będzie leżało przygotowanie dokumentacji i uzyskanie zezwoleń, pokrycie kosztów robocizny i materiałów pomocniczych potrzebnych do remontu podwórka

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY