REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jest szansa na budowę dolnośląskiego centrum sportu

  • Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
  • 24 wrz 2014 11:32
Jest szansa na budowę dolnośląskiego centrum sportu
Polana Jakuszycka w centrum inwestycyjnych planów, fot. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Będziemy mocno walczyć i przekonywać stronę rządową, że to miejsce zasługuje na dużą i kompleksową rozbudowę. Już dziś jest wizytówką Dolnego Śląska, a może stać się wizytówką całej Polski – mówił w trakcie konferencji Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. We wrześniu br. podpisano list intencyjny w sprawie wspierania budowy centrum na Polanie Jakuszeckiej.

REKLAMA

Samorząd województwa, władze Szklarskiej Poręby i pasjonaci biegówek łączą siły na rzecz Polany Jakuszyckiej. W połowie września br. został podpisany list intencyjny w sprawie wspierania inwestycji na Polanie. Efektem podpisania listu będzie powołanie spółki celowej, której zadaniem będzie budowa dolnośląskiego centrum sportu, a następnie zarządzanie tym obiektem. Swoje podpisy pod dokumentem złożyli Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Julian Gozdowski – Prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów oraz Grzegorz Sokoliński – Burmistrz Miasta Szklarska Poręba. Porozumienie zostało podpisane w obecności Ireneusza Rasia – Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Budowa centrum to szansa na ożywienie gospodarcze regionu oraz przeprowadzanie zawodów sportowych na najwyższym światowym poziomie – w randze mistrzostw. Polana Jakuszycka, jako główna arena Biegu Piastów i innych imprez rangi mistrzowskiej, potrzebuje inwestycji w infrastrukturę. Dzięki nim mogłaby służyć przez cały rok narciarzom, rowerzystom, amatorom i zawodowcom.

Władze Województwa od lat zabiegają o rozbudowę Polany. Zdecydowały się nawet na wpisanie jej do Kontraktu Terytorialnego. 

Polana Jakuszycka od dwóch lat jest  areną zmagań najlepszych narciarzy na świecie. W 2012r. zostały tam rozegrane pierwsze w Polsce zawody w ramach Pucharu Świata FIS. Modernizacja obiektu jest niezbędna, aby najważniejsze zimowe zawody sportowe odbywały się w komfortowych warunkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY