REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Już zapowiadają otwarcie Narodowego Forum Muzyki - co się dzieje?

  • Autor: wroclaw.pl
  • 23 sty 2015 10:54
Już zapowiadają otwarcie Narodowego Forum Muzyki - co się dzieje?
Narodowe Forum Muzyki, fot. wroclaw.pl, Łukasz Rajchert
Już zapowiadają otwarcie Narodowego Forum Muzyki - co się dzieje?
Już zapowiadają otwarcie Narodowego Forum Muzyki - co się dzieje?
Już zapowiadają otwarcie Narodowego Forum Muzyki - co się dzieje?

Otwarcie Narodowego Forum Muzyki odbędzie się 4 września, a 5 września dzień otwarty. Co aktualnie dzieje się na budowie i jak obiekt ocenia dyrektor NFM? Przeczytajcie.

REKLAMA

Narodowe Forum Muzyki zostanie otwarte 4 września. Na inauguracji wystąpią wrocławskie zespoły. – Pragniemy, aby to było ich święto – podkreśla Andrzej Kosendiak, Dyrektor NFM-u. Wiadomo, że w piątek 4 września na widowni zasiądą nie tylko zaproszeni oficjele, ale także melomani, którzy regularnie chodzili na koncerty do Filharmonii Wrocławskiej i udało im się wygrać bilet na ten szczególny dzień.

Z kolei po oficjalnym otwarciu NFM na 5 września zaplanowano drzwi otwarte. Wcześniej, bo już w sierpniu sala koncertowa będzie natomiast testowana przez orkiestry i publiczność. 

Za projekt architektoniczny Narodowego Forum Muzyki odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates. Wykonawcą obiektu jest konsorcjum firm PB Inter-System i Elektromontaż Rzeszów.

Jak dyrektor NFM ocenia nowy obiekt w porównaniu do otwartego w 2014 r. NOSPR?

- Cieszę się, że w Polsce zaczyna się budować obiekty wysokiej klasy. Nie obawiam się konfrontacji, choć kiedy po raz pierwszy zobaczyłem katowicką salę poczułem ukłucie zazdrości. Wnętrze audytorium jest rzeczywiście piękne i wysokiej klasy, jeśli chodzi o akustykę. W większości miejsc słychać doskonale, sprawdziłem to podczas kilku koncertów, ale ustawienie akustyczne jest stałe, jedno. Z kolei nasza sala jest nowocześniejsza od strony technologicznej, ma większe możliwości zmian, można wszystko wyregulować, by brzmienie można było zmieniać w zależności od rodzaju muzyki. W Katowicach na zewnątrz budynek jest oszczędny, twórcy nie podjęli zbytecznej tu walki ze Spodkiem, który jest usytuowany nieopodal i jest ikoną tego miasta. Bryła wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki wzbudza, z pewnością, większe emocje. Jest spektakularna, choć też oszczędna. Cieszę się, że po zdjęciu rusztowań architektura jest imponująca, wzbudza bardzo dobre emocje. Myślę, że w Polsce jest miejsce jeszcze dla kilku takich sal. Największe miasta: Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź nie mają takich obiektów i na razie się nie zanosi na to, by je tam wybudowano.

Obecnie w salach kameralnych trwają ostatnie prace montowania paneli na ścianach, w niektórych już zakończone. W Sali A w kolorze burgundowym oraz w sali C w brązach ustawimy czarne krzesła, w czarnej sali B – szafirowe. Od połowy stycznia kładziemy podłogi – płyty albo drewno. W głównej sali koncertowej skończyły się tzw. brudne prace związane z betonem, ściany pomalowane na ciemny brąz, finalizowany jest montaż paneli sufitowych. Na potężnej lekko wypukłej ścianie foyer naprzeciw głównego wejścia montowany jest corian w kolorze czarnym.

Więcej informacji na wroclaw.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY