REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kaliskie parki pięknieją. Park Przyjaźni czekają zmiany

  • Autor: UM Kalisz
  • 21 sie 2014 13:51
Kaliskie parki pięknieją. Park Przyjaźni czekają zmiany
Park Przyjaźni czeka rewitalizacja, fot. UM Kalisz, Juliusz Kowalczyk

Rewitalizacja parku Przyjaźni jest jednym z zadań wybranych przez mieszkańców Kalisza w ramach Funduszu Obywatelskiego. Park stanie się miejscem do aktywnej rekreacji.

REKLAMA

Jak informuje kaliski magistrat, inwestycja przewiduje kompleksową rewitalizację parku, na jej wykonanie przeznaczone zostanie pół miliona złotych.

W parku pojawi się kilka nowych elementów. Rada Osiedla Czaszki, która składała projekt, wnioskowała o wybudowanie w parku boiska do koszykówki i siłowni na świeżym powietrzu. Byłyby dopełnieniem sportowej części tego terenu. U zbiegu ulic Skalmierzyckiej i Polnej już znajdują się bowiem korty tenisowe i boisko piłkarskie, a niebawem powstanie plac ćwiczeń do street workoutu.

Projekt rewitalizacji Parku Przyjaźni zakłada także modernizację istniejącego już placu zabaw, a także ustawienie przy głównym wejściu zegara słonecznego. Ten element małej ma spełniać zarówno funkcję edukacyjną, jak i estetyczną. W ramach inwestycji powstać ma również alejka parkowa wzdłuż stawów od strony Szlaku Bursztynowego. Całości mają dopełnić nowe nasadzenia drzew i krzewów oraz wymiana ławek i koszy na śmieci. Inwestycja realizowana będzie w 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY