REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kamienica z XIX w. do rewitalizacji. Będzie obiekt użytkowy

  • Autor: UM Łódź
  • 16 paź 2014 09:24
Kamienica z XIX w. do rewitalizacji. Będzie obiekt użytkowy
fot. UM Łódź
Kamienica z XIX w. do rewitalizacji. Będzie obiekt użytkowy

Kamienica Franciszka Fischera w Łodzi jest wpisana do rejestru zabytków i powstała w 1886 r.  Docelowo po rewitalizacji powstanie tam obiekt użytkowy.

REKLAMA

- Przedstawiamy kolejny projekt rewitalizacji w ramach programu „Miasto Kamienic”, którym jest kompleksowy remont budynku przy ul. Piotrkowskiej 54 i Narutowicza 1 – poinformował na konferencji prasowej dyrektor Biura Prezydenta Łodzi Tomasz Piotrowski.

Kamienica Franciszka Fischera jest wpisana do rejestru zabytków i powstała w 1886 roku. Kilkanaście lat później dobudowano do niej od strony ul. Narutowicza pałac miejski, w którym – jak informuje łódzki urząd– znajdują się oryginalne elementy sztukaterii, balustrady, schody i oszklenie, wymagające konserwacji, a być może zostaną odkryte kolejne detale.

Łódzki urząd podaje, że jest to kolejny – po famułach przy ul. Ogrodowej - przykład działań remontowych objętych w dalszym etapie rewitalizacją obszarową w obrębie priorytetowych obszarów rewitalizacyjnych, czyli jednego z 8 wydzielonych kwartałów miejskich. Ma to zapewnić ciągłość inwestycji i gwarancję finansowania prac.

W pierwszym etapie remontowana będzie klatka schodowa i wyburzony zostanie budynek gospodarczy w podwórzu oraz zbadana elewacja i tynki wewnętrzne. Prace wstępne potrwają do wiosny przyszłego roku. Całość kosztów kompleksowej rewitalizacji kamienic przy ul. Piotrkowskiej 54 i Narutowicza 1 wyniesie ok. 18,5 mln zł. Docelowo powstanie tam obiekt użytkowy o łącznej powierzchni 3,8 tys. m kw., a wpływy z najmu zasilą budżet miasta z przeznaczeniem na dalsze prace modernizacyjne oraz wkład własny przy aplikowaniu o środki unijne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY