REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Katowice tworzą sprzyjające warunki dla niekomercyjnych przedsięwzięć

  • Autor: PAP
  • 01 cze 2015 21:02

Dziewięć lokali zaoferowały władze Katowic zainteresowanym prowadzeniem działalności kulturalnej. W poniedziałek ogłoszono piątą edycję konkursu pod hasłem "Lokal na kulturę", który ma wzbogacić kulturalny krajobraz miasta.

REKLAMA

"Tworzymy sprzyjające warunki dla niekomercyjnych przedsięwzięć z nadzieją, że to pobudzi społeczną inicjatywę w mieście" - powiedziała PAP rzecznik urzędu miasta Justyna Łukasiewicz-Musiał.

W tym roku pula lokali konkursowych obejmuje dziewięć lokalizacji przy ulicach Czecha, Dąbrowskiego, Kopernika, Mariackiej, Matejki, Rysiej, Warszawskiej i dwie przy Mikołowskiej. Wszyscy zainteresowani konkursem powinni do 22 czerwca br. złożyć swoje oferty w urzędzie miasta - w zamkniętych kopertach, z adnotacją "Lokal na kulturę".

Zwycięzcy konkursu mogą liczyć na preferencyjne i stałe stawki czynszu, które w okresie niezbędnych remontów są dodatkowo obniżane do wysokości 1 zł za metr.

Konkurs jest realizowany w Katowicach od września 2013 r. W dotychczasowych czterech edycjach miasto wystawiło 27 lokali użytkowych, co zaowocowało podpisaniem 11 umów najmu.

W efekcie Katowice wzbogaciły się m.in. o "Teatr Rawa", galerię "Back Door", pracownię i galerię "Fabryka Małych Form" czy otwarte niedawno Muzeum Historii Gitary.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY