REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kino Elektronik odżyje. Filmowe murale już zdobią jego ściany

  • Autor: Warszawska Szkoła Filmowa
  • 25 sie 2014 15:44
Kino Elektronik odżyje. Filmowe murale już zdobią jego ściany
Mural Człowiek z kamerą na ścianie Kina Elektronik
Kino Elektronik odżyje. Filmowe murale już zdobią jego ściany
Kino Elektronik odżyje. Filmowe murale już zdobią jego ściany
Kino Elektronik odżyje. Filmowe murale już zdobią jego ściany

Na remontowanym budynku legendarnego Kina Elektronik powstaje właśnie mural inspirowany scenami z klasycznych filmów lat 20-tych do 40-tych XX w. Praca zaprojektowana przez Grupę Ad Manum uświetni 10-lecie Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz ponowne otwarcie przynależnego szkole żoliborskiego kina.

REKLAMA

Kadry z „Przeminęło z wiatrem”, „Pancernika Potiomkina”, „Obywatela Kane’a” czy „Nosferatu – symfonia grozy” to tylko niektóre z obrazów, które ozdobią ściany nowego Kina Elektronik. Mural, który powstaje właśnie przy Warszawskiej Szkole Filmowej pomyślany został jako celebracja klasycznych produkcji. Zestawienie najbardziej rozpoznawalnych scen filmowych oraz twarzy legend wielkiego ekranu, takich jak Clark Gable, Vivien Leigh czy Charlie Chaplin z intensywnymi barwami i geometrycznymi kształtami to efekt inspiracji malarstwem abstrakcyjnym z tegoż okresu.

Olbrzymia praca graficzna (aż 750 m kw.) stanie się symbolem nowego rozdziału w historii kina przy ulicy Generała Zajączka 7 w Warszawie, które największą popularnością cieszyło się w latach 70-tych i 80-tych i dla wielu warszawiaków pozostaje ikonicznym miejscem na kulturalnej mapie stolicy.

Fundacja Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy Laterna Magica zdecydowała się odnowić Kino Elektronik i uczynić z niego przestrzeń, w której wszyscy widzowie spragnieni zarówno klasycznego, jak i współczesnego, ambitnego kina będą mogli poszerzać swoje horyzonty filmowe.

ino stanie się także jednym z niezbędnych narzędzi edukacji studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej i Filmowego Studium Policealnego oraz uczniów przynależnego do kompleksu Liceum Filmowego. W ofercie kina znajdą się pokazy społeczne, dyskusje oraz spotkania z najciekawszymi twórcami polskiej i zagranicznej kinematografii.

Ania Koźbiel i Adam Walas po raz kolejny współpracują z Warszawską Szkołą Filmową po realizacji niezwykle udanego projektu muralu wewnątrz Liceum Filmowego. Duet artystów od lat współtworzy wizualną przestrzeń Warszawy. Do nich należy zwycięstwo w konkursie na najciekawszy mural związany z tematyką Powstania Warszawskiego, który powstał na murach stadionu klubu sportowego Polonia.

Prace nad estetyką elewacji Kina Elektronik trwają od końca lipca br. Mural zostanie zrealizowany przed ukończeniem gruntownego remontu i modernizacji Kina Elektronik, którego uroczyste otwarcie w październiku uświetni 10-lecie Warszawskiej Szkoły Filmowej. Projekt modernizacji kina wykonało Studio Architektoniczne Boratyn.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY